13.12.2019 | Redakce, foto: Roman Dušek

V pátek se Chomutov představí doma proti Jaroměři, v neděli vyrazí k Štírům

C H O M U T O V - Těžké ale zároveň důležité zápasy čekají florbalisty Chomutova o druhém prosincovém víkendu. Chomutovští dokázali z posledních čtyř zápasů pouze jednou vyhrát. Tuto nepříliš oslnivou statistiku mohou napravit v pátečním domácím utkání proti Jaroměři od 18:00 a nedělním odpoledním duelu na palubovce Štírů z Českých Budějovic. Porazí chomutovská družina i podruhé v sezóně své víkendové soupeře?

VÝHRA NAD JAROMĚŘÍ A ČESKÝMI BUDĚJOVICEMI

Ve čtvrtém kole zajížděli florbalisté Chomutova k nováčkovi první ligy mužů. Úvod Chomutovští nezachytili, především domácího Jakuba Kopeckého, který třikrát překonal chytajícího Karla Šantoru. Chomutovský tým se vzpamatoval a dokázal šesti brankami otočit nepříznivý stav. O zápletku se postaral v 57. minutě domácí Petr Hašek. Definitivní pojistku však přidal minutu před koncem Adam Stibor. Za chomutovský celek se prosadili dvakrát Jakub Štěrba a Petr Pastor. Po jedné brance pak přidali Petr Linc, Jiří Šafařovský.

4. kolo: TJ Sokol Jaroměř - HEROS Florbal Chomutov 4:7
Branky: 3. Jakub Kopecký, 7. Jakub Kopecký, 14. Jakub Kopecký, 57. Petr Hašek - 16. Petr Linc, 27. Petr Pastor, 29. Jakub Štěrba, 34. Petr Pastor, 41. Jiří Šafařovský, 51. Jakub Štěrba, 59. Adam Stibor; rozhodčí: Lukáš Čížek - Lukáš Laštovička; vyloučení: 0:2; využití: 0:0; diváků: 155; zásahy brankářů: Lukáš Flégl 25 - Karel Šantora 20; po třetinách: 3:1, 0:3, 1:3;

První vzájemné utkání Chomutova s českobudějovickými Štíry dopadlo lépe pro hráče HEROSu. Dvě stě deset diváků v Městské sportovní hale vidělo dohromady třináct branek. Utkání pátého kola rozhodla branka až v 59. minutě, o kterou se postaral chomutovský obránce Tomáš Novotný. Celkem pět kanadských bodů si připsal kapitán Ondřej Šarša, který k jedné brance přidal čtyři asistence.

5.kolo: HEROS Florbal Chomutov - FBC Štíři Č. Budějovice 7:6
Branky: 7. Petr Pastor, 29. Jakub Štěrba, 35. Ondřej Halej, 43. Jakub Štěrba, 51. Ondřej Šarša, 55. Petr Linc, 59. Tomáš Novotný - 4. Jan Králík, 12. Michal Měřička, 31. David Chvosta, 34. Jan Králík, 51. Michal Matějček, 56. Vít Strouhal; rozhodčí: Jiří Kropáček - Tomáš Novák; vyloučení: 2:0; využití: 0:1; diváků: 210; zásahy brankářů: Karel Šantora 18 - Josef Macek 15; po třetinách: 1:2, 2:2, 4:2;

Radost Ondřeje Šarši, který zaznamenal v utkání pět kanadských bodů

První domácí prohra s Bulldogs Brno

Poslední utkání odehrál tým Martina Bociana v sobotu 30. listopadu, kdy se v chomutovské hale představili Bulldogs Brno. Po třetinách 0:1, 2:3 a 2:2 se radovali z vítězství hosté, kteří jako první dokázali vyloupit svatostánek florbalistů Chomutova. Minulý týden měli hráči HEROSu volno, neboť patnáctého kolo předehráli již v neděli 24. listopadu.

14. kolo: HEROS Florbal Chomutov - Bulldogs Brno 4:6
Branky: 24. Petr Linc, 40. Tadeáš Melíšek, 41. Jakub Štěrba, 50. Ondřej Halej - 14. Lukáš Punčochář, 30. Martin Grlický, 32. Ondřej Lorenc, 39. Martin Grlický, 55. Tomáš Sýkora, 57. Lukáš Punčochář; rozhodčí: Přemysl Bališ - Peter Varga; vyloučení: 0:1; využití: 1:0; diváků: 203; zásahy brankářů: Jan Vlček 18 - Kryštof Bartek 7; po třetinách: 0:1, 2:3, 2:2;

Nejlepším hráčem Chomutova byl zaslouženě vyhlášen Jan Vlček, který podržel svůj tým několika důležitými zákroky