Oficiální web florbalového klubu Chomutov
1. LIGA ŽEN - 13. KOLO | Florbal Chomutov vs. Rudý Dračice MLADÝCH NADĚJÍ Týn | 12:6 | ONLINE
22.10.2021 | Lenka Láryšová, foto: V. Kapuš

V hale na Březenecké bude v sobotu horko, přijedou litvínovské Bivojky

V hale na Březenecké bude v sobotu horko, přijedou litvínovské Bivojky
C H O M U T O V - Věčná rivalita panuje mezi dvěma týmy, které se od sebe nachází, co by člověk kamenem dohodil. Jedná se o ženské týmy Florbal Chomutov a SK Bivojky Litvínov. Vzájemné souboje sahají až do dávné historie. Poprvé se chomutovské ženy s Bivojkami střetly v sezóně 2009/2010. Po této sezóně byla pětiletá pauza od vzájemných soubojů, ale od té doby se tyto dva týmy tváří v tvář setkávají rok co rok.

SK Bivojky Litvínov

V sezóně 2009/2010 tyto dva celky odehrály prvních pět vzájemných zápasů, z nichž ani jednou naše hráčky nevyšly jako vítězky, ale jednou vybojovaly remízu 1:1. Dokonce v této sezóně obdržely největší prohru ze všech vzájemných zápasů - 0:7. Následujících pět sezón se oba týmy míjely, jelikož chomutovské hráčky bojovaly ve 2. lize, zatímco Bivojky z Litvínova byly o soutěž výše. Po pěti letech se chomutovské bojovnice dostaly do 1. ligy žen, a tak začala druhá vlna vzájemných střetů s litvínovskými hráčkami, která trvá dodnes. Od této sezóny se oba celky střetly celkem osmnáctkrát a nadvláda nad hrací plochou se zcela změnila. Boje to byly vždy nelítostné, ale chomutovské florbalistky z osmnácti soubojů vyšly celkem čtrnáctkrát jako vítězky. Nejvyšší skóre s Litvínovem uhrály v sezónách 2016/2017 - 11:3 a 2018/2019 - 10:2. Loni se tyto dva rivalové potkat na hrací ploše nestihli, a tak v sobotu 23. 10. 2021 ve 14:00 se ukáže, kam se oba týmy po covidové pauze posunuly.

V poslední odehrané sezóně litvínovské Bivojky skončily po základní části na páté pozici. Odehrály celkem 22 zápasů, ze kterých třináctkrát vyšly jako vítězky, nasbíraly tak 37 bodů a nastřílely 123 branek. V play-off se utkaly s Prague Tigers Nehvizdy, se kterými odehrály tři zápasy o postup do dalšího kola. Rozhodoval polední duel a ten hráčky z Litvínova uhrály výsledkem 12:5. Další boje se pak již nekonaly.

Nejlepší střelkyní tohoto celku se v sezóně 2019/2020 byla Laura Vytrhlíková, která za 14 zápasů posbírala 44 KB (29 gólů a 15 asistencí). Druhou nejproduktivnější hráčkou byla Karolína Slavíková s 35 kanadskými body. Nejvyužívanější brankářkou byla Tereza Soukupová, která odchytala neuvěřitelných 1089 minut, během kterých na ni šlo 604 střel.

Tým SK Biovjky Litvínov se v rozehrané sezóně nachází o jednu příčku pod chomutovskými hráčkami a uzavírá tak nejlepší desítku 1. ligy žen Západ.

Platinový partner

Významní partneři

Hlavní partneři