Oficiální web florbalového klubu Chomutov
1. LIGA ŽEN - 3. KOLO | Florbal Chomutov vs. FBC Česká Lípa | SO 16:00 | ONLINE
16.07.2013 | Redakce, foto: Martina Egi; Roman Dušek (www.mazlik.net)

Útočník Jakub Štěrba nebude nadále působit v Chomutově. Vrací se do Kadaně.

Útočník Jakub Štěrba nebude nadále působit v Chomutově. Vrací se do Kadaně.
C H O M U T O V - Chomutovský kádr hlásí před startem 2.ligy první odchod. Útočník Jakub Štěrba se po třech letech strávených v Chomutově rozhodl vrátit do svého mateřského klubu FBC DDM Kadaň. V následující sezóně se tak postaví Chomutovu jako soupeř ve 2.lize mužů.

Jakub Štěrba

V dresu Chomutova odehrál 135 zápasů a nasbíral 171 kanadských bodů za 128 branek a 78 asitencí.
Svůj první zápas v dresu Chomutova odehrál v roce 2010 na letním mládežnickým turnaji Prague Games. Poté strávil tři sezóny v Chomutově, kde si zahrál postupně za dorostence, juniory i muže. V sezóně 2010/2011 výrazně pomohl dorostencům k postupu do nadstavby. Ještě v roce 2011, před startem sezóny 2011/2012, odehrál svůj premiérový zápas za muže "A" v Poháru ČFbU. V posledních dvou sezónách si zahrál i baráž o postup do juniorské extraligy, které bohužel vyněným postupem Chomutova do nejvyšší soutěžen neskončily.

„Chci všem poděkovat, hlavně trenérům, kteří mi zde dali možnost si zahrát za mládežnické kategorie. I klukům děkuji za 3 příjemné roky strávené v Chomutově. Jsem strašně rád, že kluci z ročníků 95 si budou moct zahrát extraligu a určitě budu jezdit na jejich domácí zápasy. Přijdu se ještě podívat na jejich první trénink a zároveň se s nimi rozloučím," vzkazuje útočník s číslem 11.

„Kuba tady odehrál tři skvělé sezóny, byl součástí party, se kterou jsem toho hodně prožil a která pro mě osobně bude asi už napořád patřit k těm nejlepším. Přeji mu samozřejmě hodně dalších nejen florbalových úspěchů a děkuji za jeho výkony, přístup a přínos v uplynulých třech letech", dodává trenér FbC 98 Martin Bocian.

Juniorský tým v sezóně 2012/2013

Platinový partner

Významní partneři

Hlavní partneři