Oficiální web florbalového klubu Chomutov
29.12.2018 | Ondřej Šarša (FOTO: Roman Dušek)

Útočník Erik “Eddie“ Štěrba se po půl ročním hostování vrací zpět do Kadaně

Útočník Erik “Eddie“ Štěrba se po půl ročním hostování vrací zpět do Kadaně
C H O M U T O V - Jednu z hlavních posil představil chomutovský florbalový klub před touto sezónou třicetiletého útočníka Erika Štěrbu. Na letním mezinárodním turnaji Czech Open pomohl k historické bronzové medaili a od svého začátku působení v chomutovském dresu nastupoval v elitní formaci. Za šestnáct odehraných utkání nasbíral sedm branek a dvanáct asistencí. Po půl ročním hostování se vrací zpět do Kadaně. Naopak prodlouženo bylo hostování Jiřího Šafařovského a Vojtěcha Semeráda.

Erik Štěrba znovu oblékne dres Katů z Kadaně

Bývalý hokejový brankář, který přešel na florbalovou kariéru, poprvé změnil své působiště v létě 2018. Teď se ale vrací zpět do Kadaně. „Tím hlavním důvodem je, že se nám rozroste rodinka a já pro teď chci být doma, chci být po ruce a chci mít připraveno vše, až to malý přijde na svět. Dál chci samozřejmě pomoci v Kadani nesestoupit z Národní ligy,“ říká budoucí tatínek Erik Štěrba. „Řekl bych, že to nakonec nebylo tak špatné hrát v Chomutově (úsměv). Že bych nezapadl, toho jsem se nebál. Přiznávám ale, že po Czech Openu jsem myslel, že vyplivnu plíce, sbalím se, poděkuji a zas půjdu. Po turnaji v Kutné Hoře už to ale bylo lepší a do sezony jsem se už nebál. Věděl jsem, kde mám stát a co na hřišti dělat. V lize mi tam pak už někdy spadla i nějaká ta plíva, měl jsem z toho radost. Rozhodně jsem tolik kanadských bodů nečekal. Spíš polovic. Takže osobně i týmově to pro mě dopadlo nad očekávání,“ hodnotí půl roční hostování v Chomutově. Třicetiletý útočník bude vzpomínat mimo jiné na letní týmové úspěchy. „Byla to parádní jízda. Vyhráli jsme, kam jsme přišli. Na Czech Openu jsme brali bronz, v Kutné Hoře zlato, v poháru jsme potrápili superligového favorita, v listopadu porazili Kanadu a v lize jsme neztratili kontakt se třetím místem v tabulce. Kdyby mi tohle někdo řekl v červnu, tak mu poradím, ať si zajde k doktorovi.“ Během působení v Chomutově nasbíral zkušenosti, které bude chtít předat v kadaňském klubu. „Snažil jsem se z toho vzít si co nejvíc. Mám pár tipů, jak v Kadani o něco malinko zlepšit florbalovou úroveň, ale je to na delší proces. A hlavně musí lidi chtít a naslouchat. Bez toho můžete mít nápadů kolik chcete a nepohnete s ničím.“ V chomutovském dresu odehrál šestnáct soutěžních utkání a patřil k hlavním tahounům mužstva. „Chtěl bych moc poděkovat za těch pár skvělých a bezstarostných měsíců. Všem fanouškům a vedení přeji to nejlepší do nového kalendářního roku a klukům, ať to v téhle suprově rozjeté sezoně dotáhnou co nejdál.“

Erik Štěrba v chomutovském dresu proti Slovanu Havířov
FOTO: Roman Dušek

Vojtěch Semerád a Jiří Šafařovský v Chomutově pokračují

Chomutovští fanoušci se však i nadále mohou těšit na dva ústecké rodáky - Vojtěcha Semeráda a Jiřího Šafařovského. U obou bylo hostování prodlouženo a minimálně do konce sezóny budou oblékat chomutovský dres. Druhý jmenovaný je s jednadvaceti body nejproduktivnějším hráčem Chomutova za Petrem Pastorem, kterého čeká v lednu nucená operace kolene.

Vojta Semerád a Jíří Šafařovský
FOTO: Roman Dušek

Platinový partner

Významní partneři

Hlavní partneři