29.10.2018 | Ondřej Šarša, foto: Vladimír Kapuš

Úspěšný vstup do druhé fáze KB ligy! Junioři si poradili s brněnskými týmy

C H O M U T O V - O posledním víkendu vstoupili úspěšně chomutovští junioři do skupiny B KB ligy. Na domácím hřišti přivítali dva brněnské týmy – Bulldogs Brno a Sokol Brno I EMKOCase Gullivers. V obou utkání svěřenci Martina Bociana dokázali zvítězit nejtěsnějším rozdílem. Proti “buldokům” ubránili výsledek, s Gullivers ve třetí třetině obrátili skóre a připsali si druhou víkendovou výhru.

UBRÁNĚNÉ VÍTĚZSTVÍ PROTI BULDOKŮM

V sobotu večer se představili v chomutovské hale Bulldogs Brno. Úvodní třetinu ovládli junioři Chomutova poměrem 4:2. Ve druhé části utekli chomutovští do čtyřbrankového vedení. V polovině zápasu ale přišel dvouminutový výpadek domácích a brněnští “buldoci” rázem snížili na rozdíl jedné branky – 6:5. Ve 32. minutě mohlo přijít vyrovnání, ale trestné střílení Brna nebylo proměněno. Během devíti minut třetí třetiny odskočili v utkání opět chomutovští o čtyři branky – 9:5. V 51. minutě měli brněnští podruhé večer trestné střílení, které skončilo pro hosty neúspěchem. Bulldogs se rvali za vyrovnáním, výsledkem bylo pouze snížení na 9:8.

Florbal Chomutov - Bulldogs Brno 9:8 (4:2, 2:3, 3:3)

OBRAT VE TŘETÍ TŘETINĚ S GULLIVERS

Nedělní odpolední utkání s SOKOL BRNO I EMKOCASE GULLIVERS začínalo v 15:30. Utkání plné šancí dopadlo lépe pro Chomutov. V první třetině viděli diváci pouze po jedné brance na obou stranách. Prostřední dějství přineslo větší brankové hody. Chomutovští se třikrát dostali do jednobrankového vedení, z něhož dvakrát dokázali Gullivers odpovědět. Ve třetí periodě se dvakrát prosadili hosté z Brna a otočili skóre. V 57. minutě přišel rozhodující moment zápasu. Během pouhých šesti vteřin vstřelil Chomutov dvě branky, které rozhodly o vítězství domácích 6:5 nad Sokolem Brno.

Florbal Chomutov - Sokol Brno I EMKOCase Gullivers 6:5 (1:1, 3:2, 2:2)