25.04.2018 | Lenka Láryšová

Těžké předkolo s TIGERS, přesto dorostenky odehrály výbornou sezónu

C H O M U T O V - Chomutovské dorostenky byly v sezóně 2017/2018 přihlášeny do 1. ligy, která se hrála v rámci Ústeckého a Libereckého kraje. Florbalistky obsadily v základní části krásné 3. místo a odměnou jim tak byl postup do předkola play-off. Zde narazily na TIGERS FK Jižní Město, což byla pro dorostenky výzva. V prvním utkání vzdorovaly a prohrály 2:6, druhý zápas byl již jednoznačnější – 0:7.

Skvělé výkony během sezóny, hrdost trenérů je namístě

V rámci již zmíněného předkola play-off měly dorostenky odehrát dva zápasy během jednoho dne a jejich soupeřem se stal pražský tým TIGERS FK Jižní město. V prvním utkání dorostenky bojovaly statečně. První branku obdržely chomutovské hráčky až v 7. minutě, ale hned vzápětí výsledek dorovnala chomutovská střelkyně Adriana Hýsková. První třetina tak skončila vyrovnaně a mohlo se směle pokračovat do další. I ve druhé části naše hráčky ukazovaly své kvality, sice obdržely jednu branku, ale přesto se s výsledkem 1:2 dalo něco dělat. V počátku poslední části se ukázala pražská kvalita a soupeřky tak začaly své skóre navyšovat. Za Chomutov se ještě prosadila Simona Pilíková, ale pak zápas ovládly tygřice a zvítězily 2:6.

Do druhé zápasu vstoupily oba celky obdobně jako do toho předchozího. Stav byl velice dlouho vyrovnaný. O první branku se zasloužil opět pražský celek, ale až v 11. minutě. Ve druhé části útočily převážně pražské soupeřky, ale chomutovské hráčky statečně držely kontaktní výsledek, a to i díky pohotové a výborně chytající Monice Benkové. Ke konci druhé třetiny se ale projevil tlak pražských hráček, které tak šly do vedení 0:3. V poslední části se již hráčky Florbalu Chomutov držely spíše na své polovině a jen zřídka pronikaly do útoku. Nakonec podlehly Jižnímu městu 0:7.

Komentář trenéra Martina Hýska: „Holky odmakaly zápasy na 120%, ale soupeř s 20 holkami na soupisce byl nad naše síly. Přesto se vždy rozhodovalo až v posledních třetinách, kdy nám docházel fyzický fond a soupeř toho vždy využil.“

Komentář asistenta trenéra Jakuba Nováka: „Skvělý bojovný výkon vždy ve dvou třetinách zápasu, kdy jsme hráli proti nejlepšímu pražskému celku. Na třetí jsme už bohužel neměli síly. Moc děkujeme holkám za skvělou sezónu a jsme na ně hrdý! :)) “