25.01.2020 | Ondřej Šarša, foto: Roman Dušek

Těžké dvojkolo: Dnes míří Chomutov do Varů, v neděli přivítá Kanonýry z Kladna!

C H O M U T O V - Do konce základní části zbývá odehrát šest soutěžních utkání. Florbalisty Chomutova čeká prověrka před začátkem playoff, neboť vyzvou přední týmy první ligy mužů. Dnes vyrazí na půdu lídra Hurikánů, kteří nedovolili ještě žádnému týmu si odvézt body z karlovarské Haly míčových sportů. Utkání začíná ve 20:00. V neděli večer přivítají hráči HEROSu sousední celek z tabulky kladenské Kanonýry. Duel startuje v 18:00.

Poslední vzájemné utkání x FB Hurrican Karlovy Vary

Zaplněná chomutovská hala si užila deváté kolo západočeského derby. Rychlé vedení Chomutova utnuli Hurikáni pěti brankami v první periodě. Ofenzivní florbal pokračoval i ve druhé části, které přineslo vyrovnání ze strany Chomutov. Svěřenci Martina Bociana dokonali obrat ve třetí třetině zásluhou Petra Lince, který v 53. minutě vsítil rozhodující branku.

9. kolo: HEROS Florbal Chomutov - FB Hurrican Karlovy Vary 9:8
Branky: 4. Jakub Štěrba, 7. Ondřej Halej, 22. Tomáš Novotný, 29. Petr Pastor, 35. Petr Pastor, 35. Petr Linc, 37. Ondřej Šarša, 43. Ondřej Šarša, 53. Petr Linc - 9. Jakub Pecha, 10. Matěj Korbel, 11. Jan Zavadil, 18. Filip Chmelíček, 20. Jakub Pecha, 31. Filip Chmelíček, 33. Miroslav Šnajdr, 49. Jan Zavadil; rozhodčí: Josef Monzer - Lukáš Procházka; vyloučení: 1:1; využití: 1:1; diváků: 425; zásahy brankářů: Karel Šantora 23 - Daniel Váradi 11, Václav Zavadil 11; po třetinách: 2:5, 5:2, 2:1

Souboj o míček mezi chomutovským Petrem Lincem a karlovarským Michalem Klápou

Poslední vzájemné utkání x Kanonýři Kladno

Před zraky kladenských školáků se odehrálo desáté kolo 1. ligy mužů. Chomutov se pomalu herně zvedal od konce první třetiny. Potvrzení přišlo ve třetí třetině, kdy hráči HEROSu srovnali duel během čtyř minut. Základní hrací doba i prodloužení vítěze neukázala a tak na řadu přišly nájezdy. V nich se vyznamenal chomutovský brankář Jan Vlček, který zneškodnil kladenské hráče. Jediným úspěšným nájezdníkem se stal Jakub Štěrba, který zařídil druhý bonusový bod pro Chomutov

10. kolo: Kanonýři Kladno - HEROS Florbal Chomutov 6:7pn
Branky: 6. Aleksander Trofimov, 13. Joel Ahlin, 19. Jan Louvar, 29. Aleksander Trofimov, 40. Jan Louvar, 43. Filip Ullmann - 19. Petr Linc, 26. Ondřej Šarša, 31. Tadeáš Melíšek, 45. Ondřej Halej, 46. Jakub Štěrba, 49. Petr Linc, N Jakub Štěrba; rozhodčí: Jiří Kropáček - Tomáš Novák; vyloučení: 1:2; využití: 1:0; diváků: 931; zásahy brankářů: Ondřej Lupoměch 22 - Jan Vlček 27; po třetinách: 3:1, 2:2, 1:3, 0:0

Snímek ze školního utkání na Kladně

Tabulka 1. ligy mužů

Program 1. liga mužů

FB Hurrican Karlovy Vary vs. HEROS Florbal Chomutov 20:00 (HMS Karlovy Vary) ONLINE | VIDEO

HEROS Florbal Chomutov vs. Kanonýři Kladno 18:00 (MSH Chomutov) ONLINE | VIDEO