03.03.2023 | Redakce KS, foto: Jan Tůma

TROOPERS vracejí Chomutovu porážku z domácí palubovky a vyrovnávají sérii na 1:1!

Po úvodní chomutovské výhře na palubovce TROOPERS se série přesunula na sever Čech. Florbal Chomutov vstupoval do utkání s jasným cílem, odskočit TROOPERS na dva vítězné zápasy. V naší brance se opět představil Lukáš Kříž.

Chomutov vlétl do utkání nebojácně a hned v úvodním střídání měl šanci ke skórování Petr Linc, který promáchl na malém brankovišti. Poprvé udeřilo na druhé straně. V čase 3:21 se důrazem prosadil Knotek - 0:1. Na vyrovnání nečekala slušně zaplněná hala dlouho. V čase 5:25 se ujala Štěrbova střela po standardní situaci - 1:1! Čas 6:29 a hala bouří znovu! K Dolejšímu se odrazil balonek a ten ho napálil až za záda Barteka - 2:1! O minutu později bylo znovu vyrovnáno, hosté z ojedinělé akce prostřelili Kříže a začínalo se znovu - 2:2! Ve 14. minutě byl při střele faulován Holovej a Chomutov dostal poprvé v zápase výhodu přesilové hry. A přesilovka domácích byla parádní! Novotný na Štěrbu, ten na střed na volného Šaršu a domácí kapitán vymetl růžek hostující branky - 3:2! V 17. minutě se ocitl v brejku Martin, poté měl obrovskou šanci Holovej, ale skóre se neměnilo. Chomutov oplýval aktivitou a snažil se odskočit na větší brankový rozdíl. V posledních vteřinách měl obrovskou šanci Linc, skóre 3:2 se do konce první dvacetiminutovky už nezměnilo.

Druhá část začala pro domácí divoce! TROOPERS trefili břevno a Kříž musel vytáhnout výborný zákrok! Ve 23. minutě výborně vyvezl balonek Šarša, křižně nahrál na Štěrbu, jeho střelu do prázdné branky zblokovala obrana hostů. V čase 23:25 bylo vyrovnáno, když střela Jedličky zaplula přesně k tyči - 3:3. Za pouhých 15 vteřin bylo pro domácí ještě hůře, když nacvičený signál hostů propasoval do sítě Mati - 3:4! Ve 27. minutě trefil Dolejší tyč a k vyrovnání chyběly jen centimetry. Na druhé straně běžel sám na branku Budík, Kříž ho vychytal. Ve 32. minutě si Kříž správně postavil branku, protože skrytá střela hostů skončila až na tyči. O minutu později se domácím naskytla druhá přesilová hra. I přes několik nadějných příležitostí se skóre nezměnilo. Ve 37. minutě zneškodnil Kellermann perfektním obranným zákrokem jasnou branku hostů, na druhé straně běžel sám na branku Šarša, ale v tísni nedal. Po druhé třetině tak TROOPERS stále vedli o jednu branku.

Hosté vstoupili i do třetí části aktivněji a po minutě hry si vybojovali první přesilovou hru v zápase. Tu využili za pouhých 14 vteřin po dělovce Koutného - 3:5! V čase 42:26 to už vypadalo s Chomutovem opravdu zle! Fajt prostřelil vše co mu stálo v cestě a korunoval povedený vstup hostů do třetí třetiny - 3:6! V čase 44:18 probral z klinické smrti Chomutov svou střelou Štěrba a vykřesal pro domácí naději - 4:6! Chomutov ožil a Šaršova dělovka skončila jen těsně nad. Domácí halu zmrazil v čase 47:21 Knotek, který doslova propasoval míček za Křížova záda - 4:7! Chomutov opticky tlačil, ale do nebezpečných zakončení se propracovával jen obtížně. V čase 55:15 předvedl Knotek divadelní vložku a byl vyloučen za nesportovní chování! Chomutov hrál vabank a zdvojnásobil přesilovku hrou bez brankaře. Emoce na palubovce se násobily a za půl minuty doplnil svého parťáka na trestné Večeřa. Chomutov mačkal hosty v šesti hráčích jako citron, trojice TROOPERS v čele s výborným Bartekem odolávala! Domácí se dočkali až v čase 57:09 z hole Haleje - 5:7! Chomutov se zoufale snažil, ale čas se krátil příliš rychle. V poslední minutě vytáhl Linc míček z brankové čáry! To už bohužel bylo od domácích vše! Florbal Chomutov na domácí palubovce podlehl TROOPERS 5:7 a vyrovnal sérii na 1:1!