Oficiální web florbalového klubu Chomutov
1. LIGA MUŽŮ - 21. KOLO | DDQ Florbal Chomutov vs. FAT PIPE Start98 | 19:00 | ONLINE | VIDEO
13.01.2023 | Redakce KS

Statistické okénko "A" týmu mužů! Přečtěte si zajímavé informace o DDQ Florbal Chomutov!

Statistické okénko
Náš “A” tým se pomalu blíží ke konci základní části‼ Tabulku všichni známe, a tak je při volném víkendu příležitost, podívat se na statistiky našich hráčů.

Nejlepším střelcem týmu je se 16 brankami stále Michal Skuhrovec. Zajímavostí je, že polovinu zápasů odehrál na postu obránce. Michal zároveň patří mezi deset hráčů v lize, kteří vstřelili alespoň 15 branek a pyšní se průměrnou bilancí více než 1 vstřelené branky na utkání.
V závěsu ho střelecky stíhají Ondřej Halej s 15 brankami a Petr Linc se 14 přesnými zásahy.

Nejlepším nahravačem týmu je Petr Linc, který zapsal 21 asistencí ve 20 utkáních. Druhý je Jakub Štěrba se 17 nahrávkami. Nikdo další nepřekonal metu 10 asistencí.

Produktivitě vládne Petr Linc, který dosáhl již na hranici 35 získaných bodů! Druhý Jakub Štěrba má bodů 27, následuje je Michal Skuhrovec s 23 body, Ondřej Halej s 20 a Tomáš Novotný s 19 body. Všichni zmínění hráči mají zároveň průměrně více jak jeden kanadský bod na odehraný zápas.

ZAJÍMAVOSTI:

1. PETR LINC útočí i ve své 4. kompletně odehrané sezoně za Chomutov na hranici 20 vstřelených branek! Ve zmíněných sezonách posbíral ve 110 zápasech fantastických 194 kanadských bodů za 103 branek a 91 asistencí.
2. MICHAL SKUHROVEC, který celý život nastupoval na postu obránce prokazoval svojí produktivitu i v minulých sezonách! V pěti odehraných sezonách zaznamenal vždy nejméně 25 kanadských bodů (3x v dresu Litvínova, jednou Kladna a nyní za Chomutov)
3. JAKUB ŠTĚRBA je ofenzivní stálicí v dresu Chomutova. Za poslední 3 kompletně odehrané sezony vstřelil v základní části 55 branek
4. ONDŘEJ HALEJ patří k hráčům, kteří se bodově prosazují od mládežnických kategorií! V dresu Chomutova zapsal v sezoně 2018/2019 dokonce 109 kanadských bodů (za muže "A", muže "B" a juniory). V letošní sezoně poprvé překonal hranici 20 vstřelených branek za "A" tým (v součtu poháru a ligy)
5. ONDŘEJ ŠARŠA je naší defenzivní stálicí se stále výbornou produktivitou. V 1. lize odehrál v základní části 128 zápasů ve kterých získal fantastických 134 bodů!
6. ŽELEZNÝ MUŽ - v našem týmu nalezneme 3 hráče, kteří odehráli letos plný počet 20 zápasů v základní části - Petra Lince, Ondřeje Šaršu a Vojtěcha Bernase! V součtu s pohárem odehráli vše Petr Linc a Vojtěch Bernas. Píťa má letos tak jednoznačně největší "ice-time" z celého kádru.
7. ŠÍŘKA KÁDRU - DDQ Florbal Chomutov letos nasadil do zápasu v lize již 38 hráčů! 26 z nich si v zápasech připsalo alespoň jeden kanadský bod.

Platinový partner

Významní partneři

Hlavní partneři