15.11.2021 | Lenka Láryšová, foto: V. Kapuš

Sobotní těsnou prohru si ženy vynahradily výhrou 18:0 nad Turnovem

C H O M U T O V - Sobotní zápas s Libercem rozhodla první třetina, kdy si chomutovské ženy nechaly soupeřky utéct o tři branky. Toto manko doháněly statečně, bohužel hra vabank k vyrovnání již nevedla a ženy tak prohrály 2:4. V neděli otěže zápasu s Turnovem držely pevně ve svých rukách domácí hráčky, které v něm jednoznačně zvítězily 18:0.

Třetí třetina již k vyrovnání zápasu s Libercem nestačila

Efektivní začátek zápasu předváděly oba týmy. Ke konci páté minuty byly na míčku hosté a vydrželo jim to až do času 5:29, kdy se prosadila liberecká Kateřina Novotná. Po této brance přišlo několik šancí domácího týmu, ale všechny ztroskotaly na liberecké brankářce Kateřině Dlouhé. To se bohužel nedalo říct o gólových příležitostech libereckého celku, jelikož po první třetině byl stav 0:3 ve prospěch soupeřek.ženy vs Liberec

Ve druhé třetině mohlo 75 diváků přihlížet skvělému florbalu předvedenému oběma týmy. Těchto dvacet minut bylo plných šancí, osobních soubojů o míček, ale také vyloučení. Jediné, co diváci nemohli vidět, byly vstřelené góly, jelikož během této třetiny ke změně skóre nedošlo. První vlaštovka směřující ke srovnání přišla v čase 46:27, kdy se prosadila Simona Pilíková. Na ni o pět minut později navázala Jitka Tóthová a chomutovské florbalistky měly srovnání na dosah ruky - 2:3. Poslední minuta zápasu se blížila, domácí se za srovnáním hnaly co to šlo, ale liberecké florbalistky bránily ze všech sil. Nakonec dvacet vteřin před koncem padl čtvrtý gól za záda chomutovské Lucie Brandejské a naše florbalistky po statečném boji padly 2:4.

První čisté skóre na kontě Chomutova

Úvodní buly vyhrál domácí tým a dá se říct, se míčku jen tak nevzdal. Již ve 4. minutě se prosadila Simona Pilíková a touto brankou se rozjel gólový vlak. Po prvních dvaceti minutách chomutovské ženy vedly nad Turnovem 6:0. Druhá třetina pokračovala v duchu té první, ale přesto byla znát sebedůvěra turnovského týmu, který statečně přijel a bojoval v osmi hráčkách. Po skončení této části vedly domácí florbalistky 12:0. Poslední dvacetiminutovka nebyla již jen plná vstřelených branek, ale přišlo také zpestření v podobě vyloučení. Přestože si každý tým mohl vyzkoušet přesilovku, k proměnění této výhody nedošlo. Nakonec chomutovské ženy udržely čisté konto a zvítězily v tomto zápase 18:0.