Oficiální web florbalového klubu Chomutov
18.03.2021 | Redakce, foto: Roman Dušek

Sezóna ukončena! V té příští chce Chomutov vyhlásit boj o Superligu!

Sezóna ukončena! V té příští chce Chomutov vyhlásit boj o Superligu!
C H O M U T O V – Pouhých pět mistrovských utkání odehráli v prvoligové sezóně 2020/2021 florbalisté Chomutova. V době, kdy od posledního duelu uplynulo už více než pět měsíců, rozhodl výkonný výbor Českého florbalu o tom, že pokud bude letošní ročník dohrán, nebude se ani sestupovat ani postupovat. Florbal Chomutov již dříve zahájil přípravy na nový ročník.
Výkonný výbor Českého florbalu na svém jednání v úterý 16. března sice stále nerozhodl o tom, zda budou celostátní soutěže oficiálně ukončeny. Schválil však, že budou-li dohrávány, nebude se sestupovat ani postupovat. „Chtěli jsme co nejdéle držet naději, aby se celostátní postupové soutěže rozehrály a kluby mohly dosáhnout svých cílů a ambicí v podobě postupu do vyšších soutěží. Bohužel nám aktuální doba nepřeje a my jen doufáme, že se příští sezona už zase bude mnohem více blížit tomu, na co jsme byli zvyklí,“ vysvětlil důvody rozhodnutí výkonného výboru Filip Šuman, prezident Českého florbalu.

Florbal Chomutov po nevydařeném úvodu sezóny figuroval na posledním místě prvoligové tabulky. „Když se jednalo o restartu soutěže v prosinci nebo v lednu, chtěli jsme ji dohrát a dokázat sportovní cestou, že na poslední místo nepatříme. Měli jsme už domluvené termíny s několika soupeři, ale přišlo další zpřísnění opatření a pauza se protáhla. Restartovat soutěž po pětiměsíční pauze je sportovně nemožné, proto jsme toto rozhodnutí výkonného výboru očekávali a vítáme ho,“ komentuje stanovisko klubu hlavní trenér A týmu Martin Bocian. Ostatně jeho svěřenci se již od začátku února připravují na příští ročník. A chtějí, aby byl lepší než ten předchozí.

Realizační tým i celé vedení klubu již několik týdnů soustředí svoji pozornost k přípravě prvoligové sezóny 2021/2022. Cíle mají být ty nejvyšší. Florbal Chomutov se chce poprvé skutečně pokusit bušit na superligové brány. „Dlouho jsem tvrdil, že jako klub ještě nejsme zcela připraveni. Za poslední rok jsme ale realizovali celou řadu projektů, měli jsme čas pracovat na zlepšení našeho zázemí a výrazně jsme se přiblížili našemu ideálu. V podstatě jsme realizovali věci, které jsme plánovali v příštích několika letech. Teď i já svým kritickým okem mohu s klidným svědomím říct, že zde máme superligové podmínky. A nastal čas otevřeně usilovat o postup do nejvyšší soutěže,“ vysvětluje odhodlaně Bocian. V souladu s ambicemi probíhá a bude probíhat skládání týmu. I nadále chce prý trenér držet základ týmu založený na odchovancích a hráčích se vztahem k regionu. Očekávat se ale dá i příchod posil. „Jsme na začátku stavby nového týmu. Uvidíme, kolik stávajících hráčů splní naše požadavky a jak dopadnou jednání s eventuálními posilami. Chceme znovu skládat tým trpělivě a pečlivě,“ doplňuje Bocian.

Sezóna 2020/2021 končí. Ročník 2021/2022 právě startuje! Těšte se na něj společně s námi.

Platinový partner

Významní partneři

Hlavní partneři