19.03.2023 | Redakce KS, foto: Jan Tůma

Série play down vyrovnána! Elitní formace vystřelila druhý bod!

Na DDQ Florbal Chomutov čekal v neděli 19. března těžký úkol. Po dvou nezdarech v řadě prohrával sérii s TROOPERS 1:2 na zápasy a na domácí palubovce musel nutně uspět! V dosud odehraných třech zápasech série dosud padlo 51 branek. Chomutov hnala za vyrovnáním opět skvělá návštěva, když do haly dorazilo 348 diváků!

První třetina nabídla stejnou podívanou jako předchozí utkání na palubovce Chomutova. Obléhání branky hostů, kdy se TROOPERS soustředili prakticky jen na obranu. Po přestřelce z minulého víkendu se na branku čekalo až do času 12:31, kdy se v rychlém protiútoku prosadil Petr Linc - 1:0! Druhá branka zápasu padla za dvě minuty! Štěrba našel krásně volného Ondřeje Haleje a pro toho nebyl problém zasunout balonek do prázdné branky - 2:0! V 18. minutě výborně zakombinovala třetí formace a Jeníček napálil pouze tyč!

Na začátku druhé třetiny pokračoval obrázek z úvodní části. Chomutov na balonku, hosté v obranném bloku. Ve 24. minutě vytáhl perfektní zákrok Chabr a o pár vteřin později putoval na trestnou lavici Šarša! Oslabení zvládl Chomutov výborně a Holovej dokonce vybojoval faul na svojí osobu, pokračovalo se ve čtyřech hráčích na obou stranách. Ve 26. minutě předvedl výborný zákrok Chabr a byl stále nepřekonán. Druhou přesilovku nabídl hostům Novotný, ale TROOPERS Chabra prakticky neohrozili. Na druhé straně se po přihrávce Tleskače dostal do nadějné šance Martin, ale trefil pouze masku hostujícího brankaře. Ve 34. minutě Knotkova bomba orazítkovala břevno! Ve 37. minutě se prodral až do šance Holovej, v těsné blízkosti zakončil pouze do brankaře. Chomutov cítil šanci utkání rozhodnout a hnal se do útoku! Krásnou kombinaci předvedlo trio Jeníček - Martin - Pleskač, posledně jmenovaného vychytal Melichar! V předposlední minutě běžel sám na branku Halej, poté nabil do prázdné Lincovi, ale Melichar předvedl dva fantastické zákroky! Utkání se poté hodně přiostřilo a hosté se prosadili v poslední vteřině ze standartní situace - 2:1!

Třetí třetina začala opatrným florbalem z obou stran. TROOPERS hráli mnohem více na balonku, ale do šancí se příliš nedostávali. Ve 49. minutě vytáhl možná klíčový zákrok zápasu Chabr, když zlikvidoval efektivním semaforem tutovku hostů. TROOPERS cítili šanci zápas vyrovnat a stupňovali tlak. V 16. minutě mohl definitivně rozhodnout Halej, jeho individuální akce skončila na břevně! Za minutu našel Linc perfektní přihrávkou Haleje, jeho kličku vychytal neuvěřitelně Melichar. Čas 57:58 a zaplněná hala doslova explodovala! Petr Linc vyřešil přečíslení bombou pod břevno - 3:1! TROOPERS hráli vabank bez brankaře a Chomutov obětavě bránil! Kellermann zblokoval na svém těle tři střely hostů! V čase 59:28 bylo rozhodnuto! Štěrba trefil přes celé hřiště prázdnou branku a rozhodl o vyrovnání série!