S Turnovem nájezdy, s Vinohrady čistá prohra 0:5 – to byl víkend v podání žen

C H O M U T O V - První zápas s Turnovem byl doslova jako na horské dráze. Jednou vedly chomutovské ženy, poté šly do vedení turnovské florbalistky. Ve finále zápas rozhodly až samostatné nájezdy, v nichž chomutovské bojovnice neuspěly, a tak prohrály 6:7. Druhý hrací den zavítaly ženy do Prahy, kde 0:5 prohrály s Vinohrady.

Jednou vedl ten, jednou onen

Chomutovské ženy na kadaňské palubovce vstoupily do utkání s Turnovem velice dobře, jelikož v prvních deseti minutách již 0:3. Poté ale přišlo první chomutovské vyloučení, díky kterému se Turnov dostal do tempa a začal srovnávat. Před koncem první třetiny byl již výsledek vyrovnaný – 3:3.

Ve druhé dvacetiminutovce chomutovské ženy byly jako opařené, a přestože měly 13 střel za třetinu, branku jim to nepřineslo. Zato Turnov pokračoval ve své střelecké přesnosti, díky které hráčky tohoto celku šly do vedení 3:5.

Poslední třetina již přinesla tempo, které bylo pro nejednoho diváka atraktivní. Ženy dokázaly dvoubrankové manko smazat a hned potom i skóre navýšit ve svůj prospěch – 6:5. Tentokrát se za dorovnáním hnal soupeř, což se mu vyplatilo v 55. minutě, kdy výsledek svítící na tabuli byl 6:6. V pětiminutovém prodloužení o vítězi stále nebylo rozhodnuto, tak došlo na nájezdy. Ty jednoznačně ovládly turnovské hráčky a Florbal Chomutov tak prohrál 6:7.

Bojovnost zkorigovala výsledek

V pražských Vinohradech vstoupily ženy do utkání zhurta, jelikož první útočná akce patřila jim. Poté se ale ke slovu dostaly pražské hráčky, které se míčku nechtěly jen tak vzdát, a tak jako v předešlém zápase šly do vedení. Toto vedení během prvních dvaceti minut navýšily na 0:3.

Přestože chomutovské florbalistky prohrávaly, bojovaly o každý míček, díky čemuž druhou třetinu udržely bez inkasované branky.

Poslední třetina ukázala lepší fyzickou i herní vybavenost vinohradských žen, které navýšily své vedení na 0:5 a udržely ho již až do konce utkání.