Oficiální web florbalového klubu Chomutov
11.12.2020 | Redakce

Rozvojové projekty 1/3: Výstavba klubové posilovny ve sportovní hale

Rozvojové projekty 1/3: Výstavba klubové posilovny ve sportovní hale
C H O M U T O V - Ani v době, kdy je amatérský sport zmražen a brána sportovní haly zůstává zavřena, nepřerušil Florbal Chomutov svoji činnost. V souladu se svou dlouhodobou vizí rozvoje klubu naopak realizoval dlouhodobě připravované projekty. Tři výrazné kroky, které pomohou profesionalizovat prostředí klubu a přispějí k plnění sportovních cílů, vám představíme v následujícím miniseriálu článků. Díl první: posilovna ve sportovní hale.

1/3: Posilovna v Městské sportovní hale

Ačkoliv celkem čtyři tréninkové haly poskytují členům klubu dostatečně kvalitní zázemí pro florbal, dlouhodobě klubu chyběl prostor pro rozvoj kondičních schopností výkonnostních týmů. Několik měsíců debat, příprav i mapování možností vyvrcholilo v listopadu, kdy byla zvolena finální varianta výstavby posilovny přímo v prostorách Městské sportovní haly. Díky vstřícnému postoji vedení haly i společnosti Kultura a sport Chomutov, s.r.o. poté již vše nabralo rychlý spád.

V závěru listopadu se začalo bourat a na začátku prosince stavět a vybavovat. Za rekordních osmnáct dní pak bylo hotovo. Přestože ještě pár drobností k zabydlení chybí, můžeme od pátku 11. prosince považovat klubové fitness centrum za otevřené. „Celou přestavbu řídil manažer klubu Martin Hýsek a to nejen od stolu, ale sám zde odpracoval 90% všech činností. Celý prostor byl koncipován tak, aby plnil tři základní účely. Své zázemí zde najdou jak kondiční trenéři pro fyzickou přípravu výkonnostních týmů, ale sloužit bude také jako fyzio cvičebna pro masáže, rehabilitaci a cvičení hráčů. V neposlední řadě to může být určitá "chill out" zóna k týmovým poradám či video rozborům,“ popisuje předseda klubu Martin Bocian.

Právě on před dvěma lety prezentoval členům vizi dlouhodobého rozvoje klubu až do roku 2025. Vytváření zázemí ke sportovní přípravě je bezesporu jedním ze základních pilířů této vize, na jejíž konci by se Florbal Chomutov měl stát plnohodnotným superligovým klubem. „Dlouhodobě k tomuto cíli směřujeme, investujeme do toho velké množství času, úsilí i peněz. Na jedné straně zpřísňujeme pravidla a zvyšujeme nároky na hráče, ovšem na straně druhé jim také výrazně zkvalitňujeme podmínky pro jejich činnost,“ připomíná Bocian.

Výstavba klubového zázemí byla výraznou investicí k budoucímu rozvoji. Ale zdaleka to však nebyl krok jediný. Finální obrysy dostal už také další velký rozvojový projekt připravovaný sportovním úsekem našeho klubu. Ale o tom zase příště. Na druhý díl tohoto miniseriálu shrnujícího tři důležité události závěru letošního roku, se můžete těšit opět za 14 dní, tedy v pátek 25. prosince.

NÁVŠTĚVA POSILOVNY

Významní partneři

Hlavní partneři