Oficiální web florbalového klubu Chomutov
13.03.2021 | Redakce

Rozvojové projekty: Florbal Chomutov vybudoval svým členům venkovní arénu!

Rozvojové projekty: Florbal Chomutov vybudoval svým členům venkovní arénu!
C H O M U T O V – Krize jak známo odhalí spoustu příležitostí, kterých bychom si za jiných okolností možná vůbec nevšimli. Je to vždy nejlepší doba podrobit vlastní činnost důkladné revizi a naplánovat změny. A nejinak tomu je v našem klubu. Navíc jsme nezůstali jen u plánování. Florbal Chomutov v posledních týdnech připravoval projekt venkovní arény a během posledních dní došlo k jeho realizaci. Vítejte v Aréně Cihla!

Florbal chybí, otevření hal v nedohlednu…

Florbalové tréninky si naši hráči už několik měsíců neužili. A když, tak v opravdu bojových podmínkách na asfaltu nebo na koberci. Florbal Chomutov si uvědomuje riziko upadající motivace hráčů ke kondičnímu tréninku, když se již několik měsíců nepotkali s florbalkou. Proto vedení klubu již od ledna usilovně řešilo možnosti, jak co nejdříve vrátit florbal do tréninkových plánů všech svých kategorií. S vědomím, že otevření vnitřních sportovišť může být s ohledem na nezlepšující se pandemickou situaci ještě dlouho v nedohlednu, se zrodila myšlenka venkovní florbalové arény.

„Nevíme, jak se bude situace v budoucnu vyvíjet ani jaká budou pravidla a nařízení. Ve všech předchozích rozvolněních však byly na prvním místě venkovní aktivity, proto předpokládáme, že venkovní plocha by mohla uspíšit návrat k florbalu o několik týdnů, možná i měsíců,“ odhaduje předseda Florbal Chomutov Martin Bocian.

Jenže kde? Důležitá otázka, kterou bylo potřeba zodpovědět hned na samém počátku celého projektu. Ačkoliv to tak na první pohled nemusí působit, najít vhodné místo není vůbec lehkým úkolem. Kdekoliv na veřejnosti to jistě být nemůže, musí to být uzavřený areál, ovšem splňující všechny bezpečnostní požadavky a kolaudovaný jako sportoviště. Ideální variantou se nakonec ukázalo být tenisové hřiště ve sportovním areálu Cihla, které kvůli nevyhovujícímu povrchu nebylo tolik využívané. A díky velmi vstřícnému postoji provozovatele bylo rozhodnuto!

Prostor pro individuální tréninky

Do doby, než budou opět otevřeny haly a klub najede na běžný tréninkový proces, se počítá s tím, že bude venkovní plocha převážně využívána k organizovaným tréninkům. Sportovní úsek klubu připravil pro tyto účely speciální tréninkový plán. „Při maximálním využití dokážeme dostat na jedno hřiště celý klub s tím, že každá kategorie zde bude mít dvě tréninkové jednotky týdně,“ sděluje šéftrenér klubu Petr Linc. Samozřejmě je potřeba počítat s vlivem počasí a denní doby. Tento plán je zpracován a jakmile to situace dovolí, budou jednotliví trenéři komunikovat důležité informace svým družstvům.

Kromě organizovaných týmových nebo skupinových tréninků je možno plochu využít také k plnění individuálních tréninků. Převážně dětská družstva dostávají od svých trenérů dlouhodobě také úkoly na zlepšení individuálních dovedností a techniky hole. Ne každý má ale doma takové podmínky, aby mohl vše bez potíží splnit (dostatek prostoru, branku, vhodný povrch atd.). Také k těmto účelům bude možno využít novou arénu.

„Hej kluci, jdete si zahrát?“

Klub však samozřejmě nerealizoval projekt jen s krátkodobým účelem využití během stávající „doby covidové“. Jednoho dne se snad celý klub vrátí zpět do hal a nebude odkázán pouze na hraní florbalu venku. Poté by dlouhodobě měla aréna sloužit k příležitostným sportovním aktivitám družstev anebo jako už zmíněný prostor, kam může kterýkoliv člen klubu přijít zlepšovat své dovednosti.

V dlouhodobém horizontu si však klub od této plochy slibuje navýšení počtu hodin, které děti a mládež stráví florbalem i mimo organizované tréninky. Florbal Chomutov se rozhodl vybudovat venkovní arénu, kterou následně dává svým členům zdarma k dispozici. Stačí se domluvit s kamarády a kdykoliv si jít ve svém volném zahrát nebo zatrénovat bez trenérů. Florbalové hřiště má rozměry 34x17 metrů a je vybaveno kompletní sadou mantinelů i brankami. „Ani sebelepší týmové tréninky nestačí, lze je organizovat pouze v omezené časové dotaci. Rozhodující jsou aktivity ve volném čase, tréninky navíc, individuální práce. To je faktor, který dělí úspěšné od průměrných. Budiž tato aréna hozenou rukavicí pro všechny členy našeho klubu, jak smysluplně využít svůj volný čas a zlepšovat své dovednosti,“ vybízí Bocian.

Pro lepší plánování bude během několika příštích dní v členské sekci k dispozici jednoduchý a přehledný rezervační systém.

V současné době je aréna uzavřena až do 21. března, do kdy platí stávající vládní nařízení. Co bude po tomto datu zatím nevíme. O případném opětovném rozjezdu skupinových venkovních tréninků a otevření naší nové venkovní arény budeme všechny členy včas informovat.

Do té doby děkujeme všem klukům i holkám za neutuchající odhodlání, díky kterému se nevzdáváte a poctivě trénujete. Každá špatná doba jednou skončí a vězte, že po návratu na palubovky to budete právě vy, kteří budete sklízet ovoce úspěchů. Makejte dál a těšte se opět na florbalové tréninky.

VÍTEJTE V ARÉNĚ CIHLA!

Platinový partner

Významní partneři

Hlavní partneři