Oficiální web florbalového klubu Chomutov
1. LIGA ŽEN - 3. KOLO | Florbal Chomutov vs. FBC Česká Lípa | SO 16:00 | ONLINE
06.05.2021 | Redakce

Rozšiřujeme organizaci! Daniel Pokorný bude hlavním kondičním trenérem klubu

Rozšiřujeme organizaci! Daniel Pokorný bude hlavním kondičním trenérem klubu
C H O M U T O V - V červnu vstoupí Florbal Chomutov oficiálně do nové sezóny a přípravy na její úspěšný start proto finišují. Jednou z výrazných novinek v organizační struktuře klubu je zřízení pozice hlavního kondičního trenéra, kterou bude zastávat sedmadvacetiletý Daniel Pokorný. Jeho úkolem bude plánovat a dohlížet na systematický rozvoj kondičních schopností v celém klubu.
Kondice je jistě jednou z nejprogresivněji se rozvíjejících složek sportovního výkonu. Za posledních několik let se požadavky na kondiční přípravu radikálně mění a florbal v tomto není výjimkou. Daniel Pokorný působí v našem klubu již více než rok. Dosud se staral o kondici žáků, dorostenců a juniorů. Je také autorem klubové koncepce rozvoje kondičních schopností. Nyní nastupuje na nově zřízenou pozici hlavního kondičního trenéra klubu. „Dan během uplynulého roku prokázal velkou odbornost a iniciativu. Považuji ho za mladého progresivního trenéra, který ví, co dělá a má neustálý zájem se vzdělávat. Proto jsem rád, že kývl na naší nabídku a rozšíří profesionální zázemí naší organizace,“ komentuje celou situaci předseda klubu Martin Bocian.

Klub si od zřízení nové pozice slibuje především zkvalitnění celého procesu řízení kondiční přípravy všech kategorií. Od šéftrenéra mládeže převezme kompletní agendu, která přímo nesouvisí s florbalovým tréninkem, zejména kondici, regeneraci, stravu a zdraví hráčů. „Během covidové pauzy jsme právě do podmínek pro rozvoj kondice hodně investovali. Vybudovali jsme posilovnu, nakoupili celou řadu přístrojů a softwaru pro sledování a rozvoj výkonu, připravili jsme kompletní koncepci, jak chceme s kondicí hráčů pracovat, vytvořili testovací baterii a stanovili parametry, které chceme u hráčů sledovat a rozvíjet. Udělali jsme toho opravdu docela dost a logicky teď chceme, aby čas a peníze investované do této oblasti nepřišly vniveč. A právě to bude úkol nového hlavního kondičního trenéra klubu.“

I když bude Daniel Pokorný řídit kondiční přípravu celého klubu, nadále bude ve struktuře působit jako kondiční trenér mládeže. „Možná to není obvyklé, většinou řídící osoba působí u nejstarší kategorie. My jsme se ale jednoznačně shodli, že nejefektivnější činnost kondičního šéftrenéra bude aplikováním správných základů u mládeže. Proto i nadále zůstane kmenově u výkonnostních kategorií žáků, dorostu a juniorů,“ dodává Bocian.

Daniel Pokorný bude ve organizační struktuře klubu velice úzce spolupracovat jak s hlavními trenéry všech kategorií, tak samozřejmě i s metodikem klubu Petrem Neumaierem a šéftrenérem mládeže Petrem Lincem. „Příchod Dana jakožto silově-kondičního trenéra mládeže je pro klub velmi důležitou skutečností, která posune naše hráče k výborné fyzické připravenosti a dotažení detailu komplexního výkonu florbalisty. Díky jeho sportovní historii, znalostem a velkému úsilí v neustálé vzdělávání nejen sebe sama bude rozdílovým faktorem pro růst našich výkonnostních kategorií, díky čemuž budeme dosahovat lepších výsledků v kategoriích, kde již tlak na výsledek hráči pociťují. Chceme cíleně rozvíjet hráče v mladším věku tak, aby byli na tento tlak a rychlost hry připraveni. Věřím, že jsme získali trumf, který nám pomůže dostat se na pomyslnou, výsledkově úspěšnou, špičku florbalových klubů v celé republice v mládežnických oddílech a následně i v dospělé složce,“ komentuje rozšíření organizačního zázemí právě šéftrenér mládeže Petr Linc.


Aktuálně probíhá využití sporttesterů a sledování tepové frekvence ve florbalovém tréninku mládeže.

Platinový partner

Významní partneři

Hlavní partneři