Prvoligoví dorostenci porazili Kadaň, v druhém zápase neobstáli

C H O M U T O V - Dorostenci A ve svých prvních lednových zápasech hráli na domácím hřišti, kde proti nim nastoupili florbalisté z Kadaně a Tatranu Střešovice. S prvním celkem si naši hráči poradili 11:7, s Tatranem padli 5:10. Během téhož víkendu hráli také dorostenci B, kteří v Teplicích odehráli dva duely s Lovosicemi a Roudnicí.

S Kadaní tři body, s Tatranem rozhodla první třetina

V prvním zápase s Kadaní padla první branka hned v čase 0:25 a chomutovští florbalisté šli do vedení. Srovnání Kadani trvalo šest minut, pak už se třetina dohrála bez vstřelených branek. Po začátku druhé třetiny šli do vedení 1:2 kadaňští kati, ale ani toto vedení netrvalo dlouho, jelikož po šesti minutách bylo srovnáno. Do konce této části se ještě oba týmy přetahovaly o vedení, a nakonec díky proměněnému trestnému střílení vedl 5:4 Florbal Chomutov. Poslední třetina byla také plná branek a zvratů, ale chomutovští hráči udrželi tempo a v zápase zvítězili 11:7.

S Tatranem Strešovice naši hráči nezačali vůbec dobře, jelikož již po prvních patnácti minutách prohrávali 0:6. Ve druhé třetině sice přišly dvě chomutovské branky, ale Tatran své vedení stále navyšoval. Nakonec chomutovští florbalisté prohráli 5:10.

Dvě prohry dorostenců Ba

Dorostenci B hráli v Teplicích, kde se v prvním zápase postavili proti Lovosicím. Zápas chomutovští bojovníci začali velice dobře, jelikož po prvních dvanácti minutách vedli 3:1 a po čtyřiadvaceti minutách 4:2. Pak ale v poslední třetině přišel zvrat a lovosičtí celý zápas otočili ve svůj prospěch. Florbal Chomutov tak prohrál 4:5.

Druhý zápas s Roudnicí měl obdobný průběh jako ten předešlý. Chomutovští po dvou třetinách vedli 2:1, ale nakonec v zápase soupeři podlehli 3:5.