Oficiální web florbalového klubu Chomutov
1. LIGA ŽEN - 18. KOLO | Florbal Chomutov vs. Prague Tigers Nehvizdy | 2:3 | ONLINE
07.01.2022 | Lenka Láryšová, foto: V. Kapuš

První zápas v novém roce ženy odehrají v Litvínově

První zápas v novém roce ženy odehrají v Litvínově
C H O M U T O V - První zápas v novém roce a ženy hned čeká severočeské derby, které odehrají na půdě soupeře. 8. ledna totiž chomutovské florbalistky zavítají do Litvínova, kde s tímto celkem odehrají druhý vzájemný zápas. V prvním střetu si ženy s Bivojkami poradily 7:3 a již od počátku se jednalo o jednoznačný zápas. Jak ale dopadne druhý nelítostný boj, v němž si týmy nic nedarují zadarmo?

Litvínov a jeho úspěchy v sezóně

Bivojky z Litvínova zahájily tuto sezónu v první polovině září, kdy podnikly výlet do Prahy. První hrací den se utkaly s Prague Tigers, s nimiž prohrály 1:8. Dvojnásobnou dávku gólů dostaly ale hned následující den, kdy 1:16 podlehly BLACK ANGELS. První výhry se nedočkaly ani 19. září s Kutnou Horou. V tomto duelu si již konkurovaly vcelku vyrovnané týmy, ale Kutná Hora předvedla skvělou poslední třetinu a Bivojky opět odešly za konečného stavu 6:8 bez bodů. První body se na tyto hráčky usmály o týden později s Ústím a Českou Lípou, kdy nad oběma celky zvítězily výsledky 13:5 a 7:5Během října na své konto litvínovské florbalistky přidaly pouze tři body, a to díky výhře nad Novým Strašecím, se kterým si poradily 12:4. Bohužel s dalšími týmy, jako byla Sparta, Chomutov nebo Vinohrady nezaznamenaly ani bod. Listopad by se mohl brát jako nejúspěšnější měsíc tohoto týmu. Zpočátku tohoto měsíce si Bivojky připsaly na své konto výhru 9:5 nad Turnovem, dále 6:5 nad Rudými Dračicemi a 8:6 nad Soběslaví. V závěru roku 2021 se ještě utkaly s Texasem, nad kterým prohrály 1:7.

Díky šesti výhrám, 79 vstřeleným brankám a 109 obdrženým brankám se momentálně litvínovské ženy nacházejí na 9. příčce tabulky 1. ligy žen, kdy na osmou Kutnou Horu ztrácí 4 body. Ve statistikách družstev zaujímá tento tým hned dvě významné pozice. S necelými 28 % uzavírá pětku TOP 5 týmů v přesilovkách (chomutovské ženy jsou zde na první příčce s 46 %) a s 87,5 % je druhým nejlepším týmem v úspěšnosti oslabení.

Momentálně nejproduktivnější hráčkou Bivojek je Laura Vytrhlíková, která se svými 32 KB uzavírá TOP pětku nejlepších hráček a je se svými 24 vstřelenými brankami druhou nejlepší střelkyní soutěže. Za ní o 11 KB zaostává Karolína Slavíková. Litvínovskou branku hájí Aneta Švátorová, která za 595.05 minut čelila 270 střelám a jejíž procentuální úspěšnost je 75.19 %.

Platinový partner

Významní partneři

Hlavní partneři