Oficiální web florbalového klubu Chomutov
15.11.2019 | Ondřej Šarša, foto: Roman Dušek

První letošní derby s Ústím je tady! V sobotu zamíří Chomutov na Slunetu

První letošní derby s Ústím je tady! V sobotu zamíří Chomutov na Slunetu
C H O M U T O V - Sérii tří venkovních utkání zahájí florbalisté Chomutova prvním letošním severočeským derby s Florbalem Ústí. V minulé sezóně oba týmy svedly pikantní sérii ve čtvrtfinále playoff první ligy mužů. Úspěšnější byli hráči krajského města, kteří zvítězili 3:1 na zápasy. Svěřenci Martina Bociana mají tedy co vracet. Utkání dvanáctého kola začíná v sobotu 16. listopadu na ústecké Slunetě od 17:00.

Změny v ústeckém kádru

Ústecký tým prošel během letních měsíců výraznou obměnou. Dva loňští nejproduktivnější hráči zamířili do Superligy. Útočník Viktor Kopecký se přesunul do týmu klokanů - FbŠ Bohemians Praha, kde již v minulosti působil v rámci střídavých startů. Jeho bývalého spoluhráče Jakuba Kolstrunka si vyhlédl další tým z metropole - ACEMA Sparta Praha. Do stejného klubu se přesunul i loňský lodivod Marek Vojta, který působí v novém týmu jako šéftrenér elitních týmů. Na pozici hlavního trenéra Florbalu Ústí byl zvolen David Derka s extraligovými zkušenostmi. V probíhající sezóně se ústečtí florbalisté mohou spolehnout na výkony mladých forvardů - Miroslav Fořt a Dominik Beneš, které se mají zkušenosti z juniorské reprezentace. Oba vévodí týmovému kanadskému bodování.

Loňská čtvrtfinálová bitva

V minulé sezóně se florbalisté Chomutova poprvé v historii probojovali do playoff druhé nejvyšší ligy. Při výběru soupeřů zvolili krajského rivala. Po úvodní výhře v sérii už nedokázali navázat a čtvrtfinálovou sérii prohráli v poměru 3:1 na zápasy. Pikantní bitvu si nenechalo ujít v průměru 357 diváků na utkání.

ČF1: Florbal Chomutov - Florbal Ústí 5:3
ČF2: Florbal Chomutov - Florbal Ústí 3:8
ČF3: Florbal Ústí - Florbal Chomutov 9:7
ČF4: Florbal Ústí - Florbal Chomutov 4:3

Společné foto hráčů s fanoušky po čtvrtfinálovém utkání

Poslední utkání Ústí

V posledním utkání se hráči Ústí nad Labem představili před svými diváky. Na ústeckou Slunetu zavítali Kanonýři z Kladna, kteří nezachytili úvod utkání. Hosté se ale nezalekli a otočili duel. Velkou zásluhou na zisku tří bodů měl kladenský Filip Ullmann, který čtyřikrát překonal Marka Netopilíka v ústecké brance.

11. kolo: Florbal Ústí - Kanonýři Kladno 5:8
Branky: 2. Josef Novák, 3. Dan Semerád, 4. Josef Novák, 15. Miroslav Fořt, 39. Filip Vybíral - 4. Filip Ullmann, 9. Matěj Stůj, 13. Michal Skuhrovec, 27. Jan Louvar, 32. Filip Ullmann, 35. Marek Pixa, 53. Filip Ullmann, 56. Filip Ullmann; rozhodčí: Martin Valenta - Michal Žďárský; vyloučení: 0:2; využití: 0:0; diváků: 214; zásahy brankářů: Marek Netopilík 23 - Ondřej Lupoměch 21; po třetinách: 4:3, 1:3, 0:2;

Poslední utkání Chomutova

Souboj druhého s posledním týmem viděla chomutovská hala o poslední neděli. V odpoledním utkání se střetli domácí hráči HEROS Florbal Chomutov s moravským týmem - 1. FBK Rožnov p/R. Rekordní výhru bíločerných si nenechalo ujít 320 diváků. Svěřenci Martina Bociana se po zaváhání Karlových Varů dostali na rozdíl jednoho bodu na západočeského soupeře.

11. kolo: HEROS Florbal Chomutov - 1. FBK Rožnov p/R 19:3
Branky a nahrávky: 5. Štěrba (Melíšek) , 7. Linc (Melíšek), 8. Novotný, 9. Kopp (Hlaváček), 9. Linc (Štěrba), 11. Melíšek (Štěrba), 15. Kučera (Bernas), 24. Melíšek (Štěrba), 24. Grener, 35. Melíšek (Šarša), 38. Šarša (Linc),40. Kučera (Hlaváček), 43. Štěrba (Melíšek), 47. Šafařovský (Novotný), 50. Kučera (Hlaváček), 52. Salaďák (Müller), 56. Novotný (Holovej), 58. Štěrba (Kellermann E.), 60. Linc (Kellermann E.) - 28. Zdražil, 54. Smékal, 60. Kittel (Barabáš). Rozhodčí: Müller, Novosad. Vyloučení: 0:3. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 320. Střely na branku: 33:9. Průběh utkání: 9:0, 9:1, 16:1, 16:2, 19:2, 19:3.

Nejlepší hráči utkání - Tadeáš Melíšek (HEROS Florbal Chomutov), Jakub Zdražil (1. FBK Rožnov p/R)

Tabulka 1. ligy mužů

Významní partneři

Hlavní partneři