Prohra a remíza dorostenek je udržela na třetí příčce tabulky

C H O M U T O V - Chomutovské dorostenky hrály v Chomutově, kde se utkaly s celky, které jsou v tabulce za nimi, a to Florbalem Ústí a BK REAL Roudnicí nad Labem. Oba duely byly velice vyrovnané, ale nakonec si chomutovské hráčky z domácí palubovky odnesly jednu prohru (1:2) a jednu remízu (3:3).

Bojovné výkony dorostenek přinesly jeden bod

Chomutovské dorostenky se v sobotu 15. února představily na domácí palubovce, kde již v ranních hodinách odehrály první zápas s Ústím. Jak to již s tímto soupeřem bývá, utkání bylo velice napínavé a dlouho nerozhodné. V první třetině se neprosadil ani jeden celek, a tak se na branky muselo čekat až do druhé desetiminutovky, kde se jako první prosadila ústecká Patrícia Gibalová. Na chomutovský gól se ještě chvíli muselo vyčkat, ale kdo si počkal, ten se dočkal. Pár vteřin před koncem druhé třetiny výsledek na 1:1 srovnala Agáta Saffertová za asistence Simony Pilíkové. Poslední třetina byla dramatická. Vteřiny ubíhaly a průběžné skóre bylo stále 1:1. Pak ale těsně před koncem přišel zvrat, kdy dvacet sedm vteřin před koncem si druhý ústecký gól připsala Lucie Vernerová. Chomutovské hráčky tak s Ústím prohrály těsně 1:2.

Ve druhém utkání se na palubovce dorostenky setkaly s Roudnicí a začaly velice dobře. Již v páté minutě hráčky Florbalu Chomutov vedly 1:0 zásluhou Daniely Víznerové. O pět minut bylo ale opět vše jinak a výsledek byl nerozhodný – 1:1. Druhou třetinu naše hráčky odehrály velice dobře. Již v jejím počátku roudnickou brankářku prostřelila Simona Pilíková a o dvě minuty později na ni navázala spoluhráčka z lajny, Agáta Saffertová. Do posledních deseti minut tak chomutovské florbalistky vstupovaly s dvoubrankovým vedením – 3:1. Ve 27. minutě přišlo snížení z roudnické strany, ale náskok tam stále byl. Ten ale vymizel, jakmile byla vyloučena chomutovská Nela Fojtíková, jelikož Roudnici z dvouminutové přesilové hry stačilo pouhých šest vteřin na vstřelení branky a srovnání výsledku – 3:3. Florbal Chomutov tak u druhé zápasu vyšel s remízou a jedním bodem.