Oficiální web florbalového klubu Chomutov
MUŽI B: Florbal Jablonec vs. Florbal Chomutov 7:8 (ONLINE)
28.09.2018 | Lenka Láryšová, foto: Vladimír Kapuš (www.fotokapus.cz)

Prodloužený víkend plný florbalu, muže čekají Kunratice a Karlovy Vary

Prodloužený víkend plný florbalu, muže čekají Kunratice a Karlovy Vary
C H O M U T O V - O Dni české státnosti mají běžně lidé volno, ale chomutovští muži jsou výjimkou, jelikož na své palubovce právě v tento slavnostní den přivítají FAT PIPE Start98 Praha-Kunratice. V sobotu si muži odpočinou a v neděli vlítnout v karlovarském regionu na místní Hurricany.

FAT PIPE Start98 Praha-Kunratice

Tento tým skončil v loňské sezóně v rámci základní části na krásném šestém místě, a tudíž ho čekalo play-off. V postupové části se kunratičtí muži utkali s Black Angels, s nimiž sehráli tři rychlá utkání, která pro Kunratice neskončila vítězně, a tak jejich cesta o postup do mužské superligy skončila.

Střeleckým lídrem tohoto týmu v sezóně 2017/2018 se stal Petr Stejskal s 32 vstřelenými brankami. Tentýž hráč také disponuje přesnými přihrávkami, díky kterým nasbíral 27 asistencí. Během zápasů se také představili dva brankáři – Václav Zavadil a Ondřej Lupoměch.

FB Hurrican Karlovy Vary

Karlovarský celek na tom byl v předešlé sezóně lépe, než páteční soupeř – Praha-Kunratice, jelikož v základní části skončil na třetím místě s dvanácti výhrami v základní hrací době a šesti výhrami v prodloužení z celkových dvaceti šesti zápasů. V play-off se utkali s Královskými Vinohrady, s nimiž sehráli nelítostný boj a o postupujícím rozhodl až pátý zápas. V posledním střetu karlovarští muži podlehli a sen o postupu se rozplynul.

Nejúspěšnějším střelcem se stal se 44 vstřelenými góly Michal Klápa a nejproduktivnějším přihrávačem s 34 asistencemi Daniel Nicklas. V brance nejvíce zazářil Daniel Váradi, který odchytal 1286 minut.

Generální partneři

Hlavní partneři