25.10.2019 | Ondřej Šarša, foto: Roman Dušek

Prodloužený víkend: Chomutov vyráží na Start98, poté doma přivítá Hurikány!

C H O M U T O V - Poslední prodloužený víkend v říjnu přinese další dvě kola první ligy mužů. Chomutovský tým v sobotu 26. října vyráží k venkovnímu utkání do pražských Kunratic, kde bude bojovat od 19:45 proti domácímu Startu98. V pondělní o státním svátku se chomutovští fanoušci mohou těšit na pikantní derby ve šlágru kola s Karlovými Vary. Souboj aktuálních prvních dvou týmu začíná v Městské sportovní hale Chomutov od 16:00.

Statistiky z minulé sezóny

V prvním vzájemném utkání minulé sezóny zvítězili florbalisté Chomutova nad Startem98 na domácí palubovce vysokým rozdílem. Dvakrát se trefil za hosty Filip Chmelíček, který už obléká dres karlovarských Hurikánů. V odvetném duelu vrátili černožlutí porážku a vyhráli ve svém svatostánku. Chomutovu se ještě nikdy nepodařilo zvítězit v kunratické sportovní hale.

5. kolo: Florbal Chomutov - FAT PIPE Start98 Praha-Kunratice 10:2
Branky: 6. Ondřej Šarša, 7. Ondřej Bejček, 9. Ondřej Bejček, 16. Petr Pastor, 23. Petr Pastor, 29. Ondřej Šarša, 36. Erik Štěrba, 44. Petr Pastor, 45. Jakub Štěrba, 48. Erik Štěrba - 28. Filip Chmelíček, 38. Filip Chmelíček; rozhodčí: Roman Sladký - Radek Vybíhal; vyloučení: 1:0; využití: 0:0; diváků: 222; zásahy brankářů: Lukáš Ščurko 21 - Ondřej Lupoměch 23; po třetinách: 4:0, 3:2, 3:0;

21. kolo: FAT PIPE Start98 Praha-Kunratice - Florbal Chomutov 9:5
Branky: 7. Filip Chmelíček, 17. Vojtěch Plaček, 19. Filip Chmelíček, 22. Tomáš Boubelík, 40. Adam Kulík, 44. Filip Chmelíček, 46. Filip Kříž, 53. Ondřej Vošta, 56. Jan Kerzel - 16. Tomáš Novotný, 32. Tadeáš Melíšek, 42. Adam Stibor, 52. Adam Stibor, 59. Jakub Štěrba; rozhodčí: Jakub Furmánek - Vlastimil Šolc; vyloučení: 4:4; využití: 0:1; diváků: 45; zásahy brankářů: Ondřej Lupoměch 31 - Jan Vlček 23; po třetinách: 3:1, 2:1, 4:3;

Radost Petra Pastora z branky na domácí palubovce
Blízko vítězství byli v loňské sezóně hráči Chomutova pod vedením Jakuba Šimka v karlovarské hale míčových sportů. Po špatném vstupu do utkání se vzchopili a dokázali ještě do konce druhé části otočit utkání. Čtyři minuty před koncem základní hrací doby vyrovnal domácí Michal Klápa. V nájezdové loterii vystřelil vítězství pro Karlovy Vary obránce Marek Mandler. I odvetné utkání velmi vyrovnané. Ve 22. kole se florbalisté Chomutova radovali z vítězství nad Karlovými Vary po povedené třetí třetině. V rozmezí čtyř minut se jim podařilo čtyřikrát překonat obranu Hurikánů. V 57. minutě už pouze upravil karlovarský Daniel Nicklas na konečných 7:5.

6. kolo: FB Hurrican Karlovy Vary - Florbal Chomutov 6:5pn
Branky: 1. Jaromír Lisa, 7. Michal Klápa, 10. Michal Strachota, 11. Miroslav Šnajdr, 56. Michal Klápa, N Marek Mandler - 11. Jiří Šafařovský, 19. Daniel Jäschke, 26. Tomáš Novotný, 34. Lukáš Fiala, 39. Ondřej Šarša; rozhodčí: Jiří Kropáček - Tomáš Novák; vyloučení: 3:6; využití: 0:1; diváků: 195; zásahy brankářů: Daniel Váradi 26 - Jan Vlček 25; po třetinách: 4:2, 0:3, 1:0, 0:0;

22. kolo: Florbal Chomutov - FB Hurrican Karlovy Vary 7:5
Branky: 11. Jiří Šafařovský, 20. Ondřej Kopp, 35. Jakub Štěrba, 51. Daniel Fokt, 51. Jiří Šafařovský, 53. Tomáš Novotný, 54. Daniel Fokt - 8. Michal Klápa, 14. Jan Zavadil, 37. Jaromír Lisa, 44. Jan Zavadil, 57. Daniel Nicklas; rozhodčí: František Pangerl - Jiří Šedivý; vyloučení: 3:1; využití: 0:0; diváků: 205; zásahy brankářů: Milan Stránský 33 - Václav Zavadil 22; po třetinách: 2:2, 1:1, 4:2;