Oficiální web florbalového klubu Chomutov
1. LIGA MUŽŮ - 1. KOLO | Kanonýři Kladno vs. DDQ Florbal Chomutov | 19:30 | ONLINE | VIDEO
01.10.2021 | Redakce

Preview: Zpět do Slezska na utkání se čtvrtou FBC Letkou

Preview: Zpět do Slezska na utkání se čtvrtou FBC Letkou
C H O M U T O V - Nedělní utkání šestého kola 1. ligy mužů zavede DDQ Florbal Chomutov opět na druhou stranu České republiky. Konkrétně do Ostravy, kde se utkáme s FBC Letka Toman Finance Group. Aktuálně čtvrtým týmem tabulky. Utkání začíná v neděli 3. října od 15:00.
FBC Letka zažívá velmi povedený vstup do nové sezóny 1. ligy mužů. Z pěti utkání má na svém kontě jedenáct bodů za tři výhry, výhru v prodloužení a prohru. Aktuálně se slezský celek nachází na čtrtém místě. Právě jedinou prohru si tým Martina Gajdy připsal v minulém kole v utkání proti Znojmu, které se tímto vítězstvím dostalo na třetí místo před Letku.

Nejproduktivnější hráč Letky je Dominik Hubl, jenž má na svém kontě 11 kanadských bodů za šest branek a pět asistencí. Za zmínku také stojí, že Letka je aktuálně nejlepší celek 1. ligy v přesilových hrách. Jejich procentuální úspěšnost činí 60 procent. Taktéž v oslabení Letka exceluje, jelikož neobrdržela jedinou branku a je stoprocentní.

Pohyby v kádru FBC Letka Toman Finance Group


PříchodyzOdchodydo
Jan Vojáček

hostování z 1. SC Vítkovice do 30. 6. 2022

Jan Nekulahostování do Florbal Židenice do 30. 6.  2022
Martin DěčekTJ Slovan HavířovKarel Stejskalstřídavé starty do S.K. P.E.M.A. OPAVA do 30.6. 2022
Tomáš ZachFBŠ Hattrick BrnoOndřej VavroSSC Leipzig, Abteilung Floorball (GER)

Martin RitzPASKOV SAURIANS
Tadeáš KlemensSpartak Bílovec

Předchozí utkání

TJ Znojmo LAUFEN CZ - FBC Letka Toman Finance Group 8:4

Do zápasu vstoupila aktivněji Letka a ke konci první části otevřela skóre utkání, jenže domácí Znojmo prakticky hned z buly vyrovnalo. Druhá část byla velmi vyrovnaná, ale Znojmo mělo lepší zakončení, díky čemuž obrátilo utkání na svou stranu. Ve třetí třetině domácí TJ Znojmo LAUFEN CZ utkání hlídlo a postupně navyšovalo svůj náskok nad FBC Letka Toman Finance Group. Ukazatel skóre se nakonec zastavil na 8:4 pro domácí.

Branky: 19. Číhal, 28. Mašek, 35. Šrámek, 39. Ďuriška, 42. Mašek, 45. Šrámek, 52. Šrámek, 59. Procházka - 19. Vojáček, 34. Vojáček, 41. Šincl, 58. Kopp; rozhodčí: Tomáš Brus - Roman Sladký; vyloučení: 2:0; využití: 0:1; diváků: 123; zásahy brankářů: Jan Hándl 9 - Roman Fučík 15; po třetinách: 1:1, 3:1, 4:2;

DDQ Florbal Chomutov - TJ Slovan Havířov 7:6

To byly nervy! Po úspěšném vstupu DDQ Florbal Chomutov do utkání, přišlo pořádné drama. TJ Slovan Havířov otočit utkání ve svůj prospěch a vytvořil si tříbrankové vedení. Rozhodují branka z hole Jakuba Štěrby přišla až půl minutu před koncem. Chomutov si tak během dvou kolo poradil s oběma havířovskými celky. Premiérové kanadské body si připsal kapitán kanadské reprezentace Tyler Brush.

Branky a nahrávky: 6. Bejček (Brush), 26. Bernas (Brush), 39. Linc (Šarša), 55. Šarša (Melíšek), 55. Grener (Schneider), 56. Melíšek (Šarša), 60. Štěrba (Melíšek) - 33. Kyc (Besta), 36. Daubner (Kyc), 49. Kyc (Řezáč), 50. Ivan (Drong), 51. Kyc (Fusek), 57. Besta (Kyc). Rozhodčí: Jelínek a Libecajt. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 202. Střely na branku: 25:17. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:5, 6:5, 6:6, 7:6.

SLOVO TRENÉRA MARTINA BOCIANA

Dosavadní výsledky soupeře naznačují, že nás v Ostravě rozhodně nečeká jednoduché utkání. Přesto nemůžeme jet k utkání s jiným cílem než je výhra.


Utkání šestého kola 1. ligy mužů FBC Letka Toman Finance Group vs. DDQ Florbal Chomutov se odehraje ve SH Sareza Ostrava od 15:00. Možností, jak sledovat utkání je videopřenosem zde nebo textovým přenosem zde.

Platinový partner

Významní partneři

Hlavní partneři