Oficiální web florbalového klubu Chomutov
1. LIGA ŽEN - 13. KOLO | Florbal Chomutov vs. Rudý Dračice MLADÝCH NADĚJÍ Týn | 12:6 | ONLINE
20.10.2021 | Redakce

Preview: Chomutov se v dohrávce prvního kola utká s Kanonýry z Kladna

Preview: Chomutov se v dohrávce prvního kola utká s Kanonýry z Kladna
C h o m u t o v - Dohrávka prvního kola je tady! Chomutov zajíždí na horkou palubovku Kanonýrů Kladno, který se zatím výsledkově hledají a nachází se na osmém místě. Utkání začíná ve SH BIOS. Kladno v 19:30.
Jeden z favoritů celé soutěže se zatím výsledkově trápí a nachází se na osmé pozici se dvanácti body. Ze sedmi utkání zaznamenal tři prohry a čtyři výhry. Kladenské skóre je 44 vstřelených branek a 23 obdržených. Kanonýři se můžou pyšnit nejpevnější obranou ligy. Kanonýři jsou také druhým nejméně faulujícím týmem, ale když už nějaký faul zaznamenají, tak v procentech ubráněných oslabení mají 85,71%, tedy třetí nejlepší číslo ligy.

Při pohledu do individuálních statistik vynikají kladenský brankáři. Petr Weissgärber vede tabulku průměru obdržených branek. Jeho kolega Marek Macík je pak na třetím místě. Nejproduktivnějším Kanonýrem je Ondřej Papoušek, jenž má na svém kontě devět kanadských bodů za šest asistencí a tři branky.

POHYBY V KÁDRU KANONÝŘI KLADNO


PříchodyzOdchodydo
Filip Kučera

Florbal MB

Michal SkuhrovecFlorbal Chomutov
Aleš HöfferFlorbal MBDavid SachrFbC Barracudas Slaný
Josef Novákhostování z Flobal Ústí do 30.  6. 2022Vojtěch TeslíkFbC Barracudas Slaný
Ondřej PapoušekTatran StřešoviceFilip Kučerastřídavý start do Orka do 30. 6. 2022
Marek VeselýAC Sparta Praha

Petr Weissgärberhostování z SVK do 30. 6. 2022
Tomáš ChroustFlorbal MB

Předchozí utkání

Florbal Ústí - Kanonýři Kladno 5:3

Florbal Ústí chtěl v zápase s Kanonýři Kladno odčinit první prohru v sezóně. Za tímto cílem šli domácí od samého začátku. Po brankách Semeráda a Peška vedlo Ústí 2:0. Kladno zvládlo dvoubrankové manko smazat. Dokázalo odpovědět i na třetí branku Florbalu Ústí, ale ve třetí třetině šli domácí opět do dvoubrankového trháku, na což Kladno už odpovědět nedokázalo.

branky: 5. Semerád, 14. Peška, 28. Fuchsig, 44.  Trčka, 49. Peška - 15. Stůj, 27. Novák, 36.  Chroust; rozhodčí: Josef Monzer - Lukáš Procházka; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 216; zásahy brankářů: Marek Netopilík 11 - Marek Macík 9; po třetinách: 2:1, 1:2, 2:0.

TJ Znojmo LAUFEN CZ - DDQ Florbal Chomutov 4:7

DDQ Florbal Chomutov zvládl vyrovnané utkání proti silnému TJ Znojmo LAUFEN CZ a připisuje si cenné tři body. Chomutov navíc jako první celek poráží Znojmo na domácí palubovce. Vyrovnané utkání rozhodla až třetí třetina, kterou lépe zvládla družina Martina Bociana a zvítězila 7:4. Premiérovou branku v chomutovském dresu si připsal kanadský reprezentant Tyler Brush, když zvyšoval na 5:4.

Branky a nahrávky: 4. Novák (Ďuriška), 8. Procházka (Šrámek), 37. Šrámek (Kriš), 42. Sádlo (Kriš) - 16. Linc (Novotný), 19. Melíšek (Grener), 28. Šarša (E. Kellermann), 43. Štěrba (Linc), 46. Brush (Bernas), 50. Štěrba (Novotný), 54. E. Kellermann (Štěrba)

Rozhodčí: Filip Drápal a Jakub Pospíšil. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:1. Diváci: 82. Střely na branku: 27:22. Průběh utkání: 2:0, 2:3, 4:3, 4:7.

SLOVO TRENÉRA MARTINA BOCIANA

Kladno je jedním z favoritů soutěže, jeho sestava je plná vynikajících hráčů. Jsou doma stejně silní, jako my venku, takže by to mohl být velmi zajímavý zápas. Rozhodně nejedeme na Kladno hrát druhé housle, budeme chtít přivézt další tři body.

Dohrávka prvního kola 1. ligy mužů Rytíři Kladno vs. DDQ Florbal Chomutov začíná v 19:30 ve SH BIOS Kladno. Možností, jak sledovat utkání je videopřenosem zde nebo textovým přenosem zde.

Platinový partner

Významní partneři

Hlavní partneři