Oficiální web florbalového klubu Chomutov
1. LIGA MUŽŮ - 1. KOLO | Kanonýři Kladno vs. DDQ Florbal Chomutov | 19:30 | ONLINE | VIDEO
23.09.2021 | Redakce, foto: V. Kapuš

Preview: Chomutov se proti Torpedu Havířov pokusí odčinit nezdar v derby

Preview: Chomutov se proti Torpedu Havířov pokusí odčinit nezdar v derby
C H O M U T O V - DDQ Florbal Chomutov v předchozím utkání zaváhali v domácím utkání s Florbal Ústí. Tento nezdar se družina Martina Bociana pokusí odčinit proti Torpédo Havířov. Tedy aktuálně nejhoršímu celku ligy bez jediného bodu. Utkání se odehraje v sobotu 25. září v 18:00 ve MSH Havířov.

Pohyby v kádru Torpedo Havířov

Torpedo bylo hlavně aktivní s příchody nových hráčů. Na trvalý přestup se Havířovu podařilo přivést z 1. SC Vítkovice Jakuba Vilíma,  jenž v Havířově strávil i předchozí roky,  ale až nyní přichází na trvalý přestup. Z FBC Ostrava pak přišlo duo Štěpán Laja a Jakub Sasyn. Druhý jmenovaný pouze na střídavé starty do konce sezóny. Ostřílený brankář Štěpán Laja stejně jako Jakub Vilím strávil už nedohraný minulý ročník v Torpedu, ale až nyní je jeho přestup trvalý.

PříchodyzOdchodydo
Jakub Vilím

1. SC Vítkovice

Ondřej DrongFBC Třinec
Jakub Sasynstřídavé starty z FBC Ostrava do 30. 6. 2022Martin Vartahostování SK Domaslavice do 30. 6. 2022
Štěpán LajaFBC OstravaDavid BenešSK Domaslavice
Denis KubiczekaMVIL Ostava
Tomáš ŘezáčFvK Horní Suchá
Dominik MrowiecFvK Horní Suchá

Předchozí utkání

TJ Znojmo LAUFEN CZ - Torpedo Havířov 8:5

Havířov nastupoval do utkání se sérií dvou proher, což jistě chtěl změnil, ale již po první třetina prohrávalo Torpedo 1:5. Ve druhé části sice nepříznivé skóre zúžili na rozdílnou branek, ale v posledním dějství hry Znojmo nepřipustilo žádné komplikace a utkání si pohlídalo. Výsledkem byla prohra Havířova 5:8. Po utkání byl trenér Torpeda Hynek Plášek značně nespokojený hlavně s avizovanou první třetinou, kdy Havířov inkasoval pět branek.

branky: 4. Jozef Kriš, 6. Vojtěch Procházka, 12. Petr Mašek, 13. Filip Daberger, 18. Jan Gerža, 46. Petr Mašek, 51. Jozef Kriš, 52. Jiří Šrámek - 7. Matěj Černý, 32. Matěj Černý, 36. Martin Šulc, 54. Adam Feber, 60. Marián Kloza; rozhodčí: Petr Števček - Radek Števček; vyloučení: 3:2 + Hynek Plášek OS; využití: 0:1; diváků: 108; zásahy brankářů: Jan Hándl 16 - Štěpán Laja 19; po třetinách: 5:1, 0:2, 3:2;

DDQ Florbal Chomutov - Florbal Ústí 4:9

Florbalisté DDQ Florbal Chomutov v rámci třetího kola 1. ligy mužů přivítali doma Florbal Ústí. Vstup do zápasu zvládli lépe hosté, když po první třetině vedli 3:0. Domácí Chomutov po přestávce snížil na rozdíl jedné branky, ale místo vyrovnání přišlo další odskočení Florbalu Ústí, což se ukázalo jako klíčové. DDQ Florbal Chomutov odchází z derby poražen výsledkem 4:9.

branky: 25. Petr Linc, 28. Ondřej Šarša, 33. Ondřej Halej, 43. Ondřej Halej - 3. Vít Pavelka, 5. Ondřej Kawulok, 18. Vít Pavelka, 28. Vít Pavelka, 29. Pavel Vítek, 33. Dan Semerád, 43. Jan Peška, 50. Jan Peška, 60. Vladimír Trčka; rozhodčí: Libor Gavlas - Lukáš Mikula; vyloučení: 2:2; využití: 1:2; diváků: 235; zásahy brankářů: Martin Frühbauer 16 - Marek Netopilík 15; po třetinách: 0:3, 3:3, 1:3;

SLOVO TRENÉRA MARTINA BOCIANA

Čeká nás náročné utkání. Dlouhé cesty mohou s týmem udělat ledacos. Havířov bude chtít uspět za každou cenu, bude a přerušit sérii proher. Bude to kvalitní a odhodlaný soupeř. Ale pokud se nám podaří výkony a herní principy z tréninku přenést do utkání, jsem přesvědčen, že uspějeme.


Utkání čtvrtého kola 1. ligy mužů Torpedo Havířov vs. DDQ Florbal Chomutov začíná v sobotu 25. září od 18:00 ve MSH Havířov. Jak je zvykem, utkání můžete sledovat pomocí textového online přenosu zde nebo pomocí videopřenosu zde.

Platinový partner

Významní partneři

Hlavní partneři