Oficiální web florbalového klubu Chomutov
MUŽI B: Florbal Jablonec vs. Florbal Chomutov 7:8 (ONLINE)
11.01.2019 | Redakce, Foto: Florbal Chomutov

Prague Floorball Cup: zdary a nezdary zúčastněných chomutovských týmů

Prague Floorball Cup: zdary a nezdary zúčastněných chomutovských týmů
C H O M U T O V - V termínu od 4. do 6. ledna 2019 se Praha opět stala cílovou stanicí mnoha florbalových týmů, jelikož byl zde pořádaný každoroční turnaj Prague Floorball Cup. Tohoto turnaje se zúčastnilo celkem pět chomutovských týmů v pěti různých kategoriích. Nastoupili zde nejen elévové, ale i mladší a starší žáci, dorostenci a veleúspěšné dorostenky. Jak si naši hráči vedli? Dočtete se níže.

Průřez Prague Floorball Cup 2019

Na pražském turnaji PFC 2019 byl největším chomutovským překvapením výkon týmu elévů a to hlavně z toho důvodu, že tento tým byl z velké části tvořen hráči z přípravky, kteří doplnili své starší spoluhráče. Jeden z hráčů tohoto celku, Matěj Gärtner, svůj turnajový zážitek popisuje takto: „Nikdy nezapomenu na ten zápas, který jsme vyhráli, to byl pro mě nejsilnější zážitek.“ Zatímco jeho spoluhráč, Matyáš Pištěk, se zaměřil i na svou individuální stránku: „Zjistil jsem ve hře, že se musím zlepšit ve střelbě na branku.“

V několika zápasech se představili i mladší žáci, avšak přes jejich značné úsilí v určitých zápasech na své soupeře nestačili, a tak v sobotní podvečer skončila jejich turnajová cesta. Naopak týmu starších žáků utekl o jeden vstřelený gól postup do play off A celého turnaje, a tak se tým vydal cestou play off B. Zde naši starší žáci po skvělém obratu porazili 4:3 pražské Bohemians , a vybojovali si tak možnost zahrát si v pražské hale Arena Sparta na Podvinném mlýně. Bohužel ve čtvrtfinále se s turnajem rozloučili, jelikož padli s výběrem Brna. Přesto starší žáci turnaj opustili se vztyčenými hlavami.

Dorostenci nastoupili do turnaje v okleštěné sestavě, přesto sehráli vyrovnaná utkání, v nichž se ukázal, s ohledem na příští sezónu, potenciál ročníku 2003. Tým skončil v dopoledním nedělním utkání, a tak stejně jako tým starších žáků, hrál i třetí hrací den turnaje, což můžeme hodnotit jen a jen kladně.

Do historie letošního ročníku se z chomutovských týmů nejlépe zapsaly dorostenky, které až ve finále prohrály pouze se silným výběrem z Mladé Boleslavi, jemuž zdatně konkurovaly. Finálový výsledek 1:2, kdy ještě v posledních vteřinách děvčata sahala po vyrovnání , mohl být v prvních chvílích zklamáním, nicméně po celkovém představení v turnaji holky zaslouží velikou pochvalu.

Krátké hodnocení šéftrenéra Petra Lince:

„Turnaj nám ukázal dosavadní obrázek sportovní stránky našeho klubu a já pevně věřím, že se budeme nadále posouvat tím správným směrem a zvyšovat sportovní úroveň ve všech kategoriích. Závěrem bych chtěl upřímně poblahopřát týmu dorostenek, který vybojoval skvělé umístění v podobě stříbrných medailí. Mladý tým, složený převážně z hráček kategorie starších žákyň, podával výborné výkony a trenér Martin Hýsek mohl být na holky právem a pyšný. Gratuluji!“

Generální partneři

Hlavní partneři