Oficiální web florbalového klubu Chomutov
16.09.2020 | Redakce

Potvrzené případy nemoci COVID-19 v A týmu, utkání s Petrovicemi odloženo!

Potvrzené případy nemoci COVID-19 v A týmu, utkání s Petrovicemi odloženo!
C H O M U T O V - Florbal Chomutov hlásí první potvrzené případy nákazy nemocí COVID-19. Na kontakt z KHS čeká momentálně v izolaci na dvě desítky hráčů mužského i juniorského týmu. Z tohoto důvodu je odloženo nedělní utkání 1. ligy mužů proti Petrovicím a také obě utkání celostátní soutěže juniorů proti Liberci a Startu98.
Zvýšený počet hráčů s příznaky nemoci registroval A týmu Florbal Chomutov již v minulém týdnu. Vedení klubu se chtělo chovat zodpovědně k vlastním hráčům i k soupeři. Zrušilo do konce týdne všechny tréninky a žádalo také o odložení utkání 2. kola proti FBC Letka. Tomu však nakonec nebylo ze strany soupeře ani Českého florbalu vyhověno, proto se v pátek uskutečnil dobrovolný spojený trénink A týmu a juniorů a v neděli 13. září odjela velmi nekompletní sestava doplněná o pět juniorů na utkání do Ostravy. Přestože všichni členové týmu, kteří vykazovali příznaky onemocnění, zůstali doma, objevily se po návratu příznaky u dalšího z hráčů, který byl později také pozitivně testován.

V tuto chvíli registruje A tým Florbalu Chomutov tři pozitivně testované členy - dva hráče a jednoho člena realizačního týmu. První pozitivní případ byl potvrzen již v neděli 13. září, ovšem u hráče, který celý předchozí týden nepřišel s týmem do styku a nebyl ani na zmíněném utkání. V úterý 15. září v podvečer přišel pozitivní výsledek testu také hráči, kteří se účastnil nedělního utkání a ve středu 16. září členovi realizačního týmu, který je již od minulé středy v izolaci. Florbal Chomutov nyní postupuje plně v součinnosti s Krajskou hygienickou stanicí.

Situace se dotýká také juniorského týmu, který doplňoval nekompletní A tým v utkání v Ostravě a absolvoval spojený dobrovolný páteční trénink.

Vedení klubu ani tentokrát nechtělo ponechat nic náhodě a preventivně hned v pondělí zrušilo tréninky A týmu i juniorů, aby zabránilo setkávání hráčů do doby, než budou známy výsledky testů. Tréninky těchto dvou kategorií jsou zatím zrušeny do odvolání.

O celé situaci byla opět informována Ligová komise, která tentokrát rozhodla o odložení utkání 1. ligy mužů proti Petrovicím, které se mělo konat v neděli 20.9. a také obou víkendových utkání juniorského týmu s Libercem a Startem98.

Významní partneři

Hlavní partneři