01.09.2020 | Lenka Láryšová

Pohár Českého florbalu: Ženy slaví postup! Ve druhém kole narazí na Plzeň

C H O M U T O V - Během posledního srpnového víkendu se chomutovské ženy zúčastnily Poháru Českého florbalu. Za svými předsezonními zápasy odjely do Týna nad Vltavou, kde se utkaly s Libercem, Českými Budějovicemi, Pískem a Novým Strašecím. Ženy si vybojovaly krásné druhé místo, ze kterého postoupily do pavouka. V následujícím vyřazovacím boji se střetnou s týmem FBŠ SLAVIA Plzeň.

Náročná sobota a neděle v podání žen

V prvním sobotním utkání ženy čekal tabulkově nejnáročnější zápas, jelikož prvním soupeřem byl FBC Liberec. S ním si chomutovské ženy i přes nepříznivý výsledek 1:6 nevedly špatně, což potvrdila i obránkyně Eliška Šidlochová: „Do prvního zápasu jsme šly s respektem k soupeři, který má v týmu mladé holky doplněné o juniorské reprezentantky. Dlouho jsme s Libercem držely krok, ale v závěrečné fázi zápasu nás soupeř předčil fyzicky a vyhrál.“

Naopak ve druhém sobotním utkání si ženy proti Českým Budějovicím zastřílely. Obzvlášť v první třetině, kterou naše hráčky ovládly 5:1. Ve druhé patnáctiminutovce s budějovickým soupeřem své vedení hráčky navýšily na 8:1. Až v poslední třetině ženy nezaznamenaly branku, ale soupeřky jejich náskok neohrozily. Severočeské florbalistky tak získaly své první tři body do tabulky.

V prvním nedělním utkání se ženy postavily tváří tvář hráčkám z Písku. První třetina tohoto zápasu byla zcela bez branky, zato ta druhá část byla velice vyrovnaná. Sotva jeden tým skóroval, druhý se dral za dorovnáním. V počátku třetí třetiny se sice pokračovalo ve stejném duchu, ale v posledních deseti minutách chomutovské ženy ukázaly svou sílu, na písecké hráčky zatlačily a zápas ovládly 9:3.

V tento moment měly chomutovské hráčky postup do vyřazovacích bojů jasný, ale otázkou bylo, ze kterého místa postoupí. A právě o tom měl rozhodnout poslední zápas s Novým Strašecím, se kterým se chomutovské ženy dělily o druhé a třetí místo. Oba týmy věděly, o co hrají, a proto do zápasu daly všechno. Napětí bylo cítit po celý zápas a obzvlášť, když naše ženy vstupovaly do poslední třetiny s jednobrankovým vedením 3:2. Chomutovské bojovnice toto vedení držely až do času 44:09. Pak padla srovnávací branka na 3:3, která byla poslední tohoto zápasu. „Zbylé zápasy jsme zvýšily produktivitu, což přineslo zasloužené branky, dvě vítězství a jednu remízu. Střelecky se dařilo především Terce Sukové s Lenkou Čihákovou, které se podílely na většině vstřelených branek. Po celý turnaj výborně zachytala Blahňa, díky které je počet obdržených branek o mnoho menší. Holkám chci moc poděkovat za předvedené výkony, především v posledním zápase s Novým Strašecím, ve kterém jsme každá nechala maximum a vybojovaly druhé místo ve skupině,“ hodnotí Šidlochová.

Ženy těmito výkony postoupily ze základní skupiny turnaje z druhého místa a podle prozatím stanovených termínů je čeká další utkání s plzeňskou Slávií dne 22. 9. 2020 v plzeňské hale.