Oficiální web florbalového klubu Chomutov
MUŽI B: Florbal Jablonec vs. Florbal Chomutov 7:8 (ONLINE)
12.11.2018 | Ondřej Šarša (FOTO: Roman Dušek)

Pohár České pojišťovny: Florbalisté Chomutova přivítají Bohemians Praha!

Pohár České pojišťovny: Florbalisté Chomutova přivítají Bohemians Praha!
C H O M U T O V - V letošní pohárové cestě se poprvé Chomutov představí na domácí palubovce. Po postupu z pátého kola Poháru České pojišťovny narazí v osmifinále chomutovští florbalisté na superligový tým FbŠ Bohemians Praha. Oba týmy se v minulosti nikdy nestřetly a půjde tak o první vzájemný duel. Utkání proti tradičnímu účastníkovi nejvyšší tuzemské ligy začíná ve středu 14. listopadu od 19:30.

BOHEMIANS PRAHA

Pražský klub patři mezi největší florbalové oddíly v České republice. Bohemians má celkem přes 1700 členů a může pyšnit 33 přihlášenými družstvy v soutěžích České florbalu. Klubovými barvy jsou bílá a zelená. Pod názvem FbŠ Bohemians Praha je nejstarší mužská kategorie pravidelným účastníkem nejvyšší tuzemské ligy od roku 2004. Pouze dva roky, 2009 a 2010, strávili klokani ve druhé lize. Nejlepší umístění zažili v roce 2015 a 2018, kdy se umístili na pátém místě. V aktuálním ročníku se svěřenci Michala Jedličky pohybují ve spodních patrech superligy. Do Poháru České pojišťovny vstoupí až zápasem s florbalisty Chomutova.

TREnér MICHAL JEDLIČKA

Česká florbalová osobnost začínala hráčskou kariéru v Tatranu Střešovice, s kterou získala několik mistrovských titulů. V roce 2010 přestoupil Michal Jedlička do Bohemians Praha, kde postupně přešel na trenérskou štaci a dodnes působí jako hlavní trenér "A" týmu mužů, juniorů a dorostenců. Trenérský bouřlivák vede i mimo jiné slovenskou reprezentaci florbalistek.

Generální partneři

Hlavní partneři