30.05.2012 | Redakce

Pilotní ročník UNIHOC florbalové ligy 4. a 5. tříd základních škol se vydařil nad očekávání!

C H O M U T O V - Pátým turnajem skončil ve čtvrtek 24. května pilotní ročník florbalové ligy základních škol. Čtvrťáci a páťáci bojovali celkem šest měsíců. Během této doby odehráli 10 utkání na pěti turnajích, přičemž do soutěže se zapojilo šest škol a téměř 80 hráčů. Celkovým vítězem se stala Základní škola Meziboří. Soutěž pořádaná florbalovým klubem FbC 98 Chomutov sklidila velmi pozitivní ohlasy, a tak v ní budeme pokračovat také v příští sezóně.
UNIHOC florbalová liga základních škol ve školním roce 2011/2012 je minulostí. Ze šesti škol vyhrála stylem start-cíl Základní škola Meziboří, která po celou dobu soutěže prokazovala výborné herní výkony. Na druhém místě se umístila ZŠ Písečná, třetí skončila ZŠ Zahradní, čtvrtá ZŠ Na Příkopech, pátá ZŠ a MŠ Březno a šestá ZŠ Školní.

Soutěž splnila všechny ambice, které si organizátoři pro první ročník stanovili. Podařilo se zajistit volnočasovou aktivitu a zdravé sportovní prostředí pro téměř 80 nadšených dětí. Projekt podporuje také výchovu nových rozhodčích. Všechna utkání rozhodovali mládežníci a aktivní hráči FbC 98.

Na posledním turnaji došlo k vyhlášení výsledků. Týmy na prvních třech místech si odnesly poháry a medaile, další týmy byly oceněny sladkostmi. Všichni získali diplomy, věcné ceny si odnesli také nejlepší střelec ligy Michal Frank z Meziboří a nejlepší brankář Stanislav Novotný ze ZŠ Na Příkopech. V každém týmu byl pak oceněn nejlepší hráč a každá škola si odnesla poukázku na nákup zboží se slevou 40% u partnera soutěže společnosti Spinflo, s.r.o.

Klub FbC 98 Chomutov děkuje všem zúčasněným školám za hezké sportovní zážitky a všem pedagogům za organizaci a doprovod svých týmů na turnaje. Děkujeme také pořadatelům a rozhodčím z řad členů klubu, kteří přispěli k bezproblémovému chodu soutěže. Věříme, že se se všemi znovu setkáme v druhém ročníku - soutěžní ročník 2012/2013 začně opět na podzim.