Oficiální web florbalového klubu Chomutov
19.05.2015 | Redakce, foto: Roman Dušek (www.mazlik.net)

Petr Pastor se po dvou letech vrací do nejvyšší soutěže. Bude oblékat dres FBC Ostrava

Petr Pastor se po dvou letech vrací do nejvyšší soutěže. Bude oblékat dres FBC Ostrava
C H O M U T O V - První odchod hlásí chomutovští florbalisté. Z týmu, který vyhrál základní část loňského ročníku Národní ligy, odchází jeho nejproduktivnější hráč a nejlepší střelec Petr Pastor. Dohodl se na angažmá s FBC Ostrava a vrací se tak do naší nejvyšší soutěže.
Petr Pastor přišel do Chomutova v prosinci 2013 a přispěl k vítězství ve 2.lize. Bohužel v play up tým neuspěl a brány druhé nejvyšší soutěže pro něj zůstaly zavřené. Také v loňské sezóně dokázali Severočeši vyhrát základní část nové Národní ligy, ale stopku jim tentokrát vystavilo semifinále play off.

Nyní v Chomutově skládají tým na novou sezónu, který bude schopen posunout klub do 1.ligy mužů. O žádných příchodech prý klub nejedná. „Budeme stavět na vlastních mladých hráčích,“ přibližuje hlavní trenér Martin Bocian své představy o skladbě týmu. Podle jeho slov se dá očekávat několik odchodů. Prvním, který je oficiálně potvrzen, je odchod Petra Pastora do FBC Ostrava. „O Petrově zájmu vrátit se do extraligy jsme dlouhodobě věděli. Za rok a půl nám v Chomutově velmi pomohl, svým přístupem motivoval mladší spoluhráče. Tímto mu děkujeme a přejeme hodně úspěchů a hlavně zdraví v jeho další extarligové kariéře.“

Petr Pastor odehrál od ledna 2014 v Chomutově 37 utkání, ve kterých nasbíral 83 bodů za 55 gólů a 28 asistencí. S pouhými dvěma trestnými minutami patřil také k nejslušnějším hráčům.

Platinový partner

Významní partneři

Hlavní partneři