22.03.2023 | Redakce KS, foto: Jan Tůma

Pátý zápas série přihraje jednomu týmu matchball! Potvrdí Chomutov povedený domácí výkon?

V sobotu 25. března se vyrovnaná série play down mezi týmy DDQ Florbal Chomutov a TROOPERS přesouvá opět na palubovku Brna. Páté utkání série přiblíží jeden tým na jednu výhru od prozatímní záchrany v soutěži! Poražený ze sobotního klání bude viset nad propastí sestupu do Národní ligy.

Série mezi dvanáctým a třináctým týmem tabulky je po čtyřech odehraných utkání vyrovnaná 2:2! DDQ Florbal Chomutov dokázal v úvodním utkání série překvapit TROOPERS na jejich palubovce a po dramatickém zápase plném zvratů zvítězit 7:6, když rozhodující branku vstřelil v čase 55:00 Tomáš Novotný.

Do druhého zápasu na domácím hřišti vstoupili opět o dost lépe Severočeši, ale během povedené první třetiny odcházeli do šaten pouze s jednobrankovým náskokem. Ten se rozplynul během úvodních minut prostřední části. Poté už drželi otěže zápasu hosté, kteří díky efektivní hře na brejky zvítězili 7:5 a vyrovnali sérii na 1:1.

Třetí utkání série se od úvodních minut proměnilo v neuvěřitelnou přestřelku. V úvodní třetině padlo neskutečných 11 branek! Domácí byli prakticky celý zápas ve vedení! Remízový stav trval v zápase pouze 2 minuty a 19 vteřin! Zbývajících 57 minut a 41 vteřin byli ve vedení domácí a zaslouženě si tak došli pro druhý bod v sérii po výhře 15:11.

Na Florbal Chomutov čekal ve čtvrtém utkání série těžký úkol. Zastavit hostující střelce a vyrovnat stav série! A to se domácím i díky skvělému Chabrovi v brance povedlo na výbornou! Chabr za celé utkání kryl 26 střel a nestačil pouze na branku Jana Dalera z poslední vteřiny prostřední části! Za domácí se prosadil dvakrát nejproduktivnější hráč základní části Petr Linc. Svoji 8 branku zaznamenal Ondřej Halej, a když se na konci zápasu po své potvrzovací trefě do prázdné branky dorovnal zmíněné dvojici na deset kanadských bodů i Jakub Štěrba, mohl Chomutov slavit vyrovnání série na 2:2!