13.10.2020 | Lenka Láryšová, foto: V. Kapuš

Pátý zápas ligy a chomutovské ženy jsou stále bez bodu

C H O M U T O V - Ženy za svým dalším utkáním odjely do Prahy – Chýně, kde jako každý rok v první lize bojovaly s pražskými Texas. V prvních dvou částích zápas ovládaly domácí pražské hráčky, ale poslední třetina byla již dost vyrovnaná. Ale přes veškerou chomutovskou snahu naše hráčky padly 5:7.

Derby v Praze

Zápas pro chomutovské ženy nezačal vůbec dobře, jelikož již ve druhé minutě si naše hráčky nešťastně vstřelily míček do vlastní branky a texaské hráčky šly do vedení 0:1. Po této nehodě se Texas prosadil ještě jednou, ale na to hned přišla reakce chomutovského dua Chmelová – Šidlochová, které snížilo na 1:2. Do konce třetiny se již tento výsledek nezměnil a ve druhé třetině došlo jen k jeho lehkému upravení na 1:3 ve prospěch soupeřek.

Ale poslední třetina přinesla pro diváky a ostatní hráče podívanou. Hned ve 44. minutě se prosadila Barbora Suková, která snížila na 2:3. Po této chomutovské akci přišly další dvě pražské, které opět soupeřky poslaly do tříbrankového vedení – 2:5. Nejzajímavější minutou celého utkání se stala 54. minuta, kdy padly neuvěřitelné tři branky. V prvním momentě své vedení navýšily soupeřky (2:6), pak se opět prosadila nová chomutovská posila Klára Chmelová (3:6), ale hned vzápětí na 3:7 přidala gól nejlepší texaská hráčka, Jana Pavlicová. V následujících minutách se za Chomutov prosadila ještě Kornalíková a Chmelová, ale minuty zápasu ubíhaly velice rychle. Přes svou statečnost a nasazení chomutovské hráčky v Praze nakonec prohrály 5:7.