25.01.2019 | Ondřej Šarša (FOTO: Roman Dušek)

Páteční kolo zavede Chomutov do Prahy. Vyhrají i podruhé nad Startem98?

C H O M U T O V - První liga mužů nabírá na plné obrátky a do konce základní částí zbývá odehrát šest soutěžních utkání. O blížícím se víkendu jsou naplánovány dvě kola. V pátek vyráží florbalisté Chomutova do Prahy na pražský Start98, ve kterém si mohou už zajistit eventuální účast v playoff. Nedělní odpoledne nabídne souboj Chomutova s karlovarskými Hurikány. Netradiční páteční kolo začíná od 20:00 v SH ZŠ Kunratice.

MLADÝ TÝM START98 TRÁPÍ SOUPEŘE

V sestavě pražského Startu98 nastupují mladé naděje z extraligového Chodova, kteří získávají zkušenosti v druhé nejvyšší lize. Mladý tým ukázal svojí sílu proti Ústí nebo Kladnu, které dokázali nedávno porazit. Z Chodova mají zařízené hostování Ondřej Vošta, Jan Vacenovský, Ondřej Plíhal, Daniel Maxa a Filip Chmelíček, který je nejproduktivnějším hráčem klubu z Kunratic. Pražský Start98 může ještě sáhnout po brankáři Martinovi Frühbauerovi. Devátý pražský Start98 ztrácí na osmou příčku sedm bodů, naopak v předehrávce 21. kola se na rozdíl dvou bodů dotáhli hráči Petrovic.

Chomutovským se navíc dlouhodobě ve Sportovní hale v Kunraticích nedaří. Poslední tři zápasy na této palubovce nezvládli. V roce 2015 bojoval chomutovský tým o postup do první ligy mužů a v třetím semifinálovém utkání proti Traverze Mukařov neuspěl. V minulé sezóně prohrál na Startu98 6:4. O historické finále na turnaji CZECHOPEN bojovali hráči Chomutova opět v Kunraticích. Se superligovými Pardubicemi zde prohráli 7:0.

PRVNÍ UTKÁNÍ SKONČILO VÝHROU CHOMUTOVA

O svátečním dni 28. záři florbalisté Chomutova na své palubovce přivítali tým FAT PIPE Start98 Praha-Kunratice. Utkání začali po první buly lépe kunratičtí hráči, ale po páté minutě se dostali do tempa Chomutovští a ovládli hřiště. Svému soupeři nedali šanci po zbývajících padesát pět minut a jednoznačně zvítězili 10:2.

Nejlepší hráči z prvního klání - Zbyněk Hlaváček (Chomutov) a Ondřej Lupoměch (Start98)