Oba vyrovnané duely se Soběslaví a Týnem skončily pro ženy prohrou

C H O M U T O V - Ženy během posledního víkendu odehrály poslední dva zápasy základní části na chomutovské palubovce. Střetly se se Soběslaví a Týnem. Se soběslavskými ženami chomutovské hráčky již od počátku hrály vyrovnaně, a tak o vítězi rozhodla až druhá a třetí třetina, kdy domácí hráčky prohrály 8:10. I s druhým soupeřem se jednalo o nejednoznačné utkání, ale i zde chomutovské hráčky padly – 4:7.

Dva těsné zápasy nedopadly pro ženy dobře

Zápas se Soběslaví začal velice zhurta. První branku vstřelila Andrea Dostálová ze Soběslavi, ale dvě minuty na to srovnala chomutovská Lenka Čiháková. Vyrovnané skóre se ale ani jednomu celku nelíbilo, a tak za další dvě minuty Dostálová přidala i svou druhou branku. O dvacet vteřin později bylo opět srovnáno – 2:2. Po této přestřelce následoval klid zbraní, ale pak se soběslavské florbalistky do střel opět opřely a navýšily skóre o dvě branky – 2:4, kdy Dostálová zkompletovala hattrick. Chomutov s odpovědí chvíli otálel, ale před koncem třetiny bylo znovu srovnáno. Ihned v počátku druhé části šel do útoku domácí celek, který tak poprvé získal vedení na svou stranu (6:4). To bylo bohužel naposledy. Soběslav hodlala bojovat o co nejlepší pozici v tabulce, a tak výsledek otočila ve svůj prospěch. Nakonec chomutovské ženy v utkání prohrály 8:10.

Po počáteční buly s Týnem šláply ženy do pomyslných pedálů a po 33 vteřinách vedly 1:0. Poté se dlouhou dobu nice nedělo. Až v 9. minutě, kdy Týn srovnal na 1:1 a hned po této brance opět minci otočily chomutovské hráčky první lajny, které se zasloužily o druhou chomutovskou branku. Co ale čert nechtěl, před koncem třetiny šly týmy do šatny za vyrovnaného stavu – 2:2. Ve druhé třetině se hra sotva přelévala z jedné poloviny na druhou, jelikož neměla spád ani rychlost. Také v této části hry padla jen jediná branka, kdy hráčka Týna běžela zcela sama na bránu a za pomoci blafáku překonala Anetu Blahníkovou, jejíž úloha v tomto momentu nebyla vůbec jednoduchá. V poslední hrací dvacetiminutovce šlo již o všechno. Nakonec zvítězily Týnské dračice – 4:7.