Oba týmy dorostenců získaly jednu výhru, výborně si vedli žáci a přípravky

C H O M U T O V - Během víkendu se představilo hned několik týmů, jak starších, tak mládežnických. Dorostenci „A“ vybojovali výhru 5:2 s plzeňskou Florbalovou školou. Dorostenci „B“ naopak bojovali nedaleko v Mostě, kde 7:6 porazili Teplice. V dalších bojích se představili i mladší žáci a přípravky.

Potkali se s oběma plzeňskými celky

Dorostenci se v první lize střetli s oběma plzeňskými celky: Slavií a Florbalovou školou. S prvním soupeřem začali dorostenci zápas vyloučením jednoho ze soupeřů, čehož sice nevyužili, ale hned na to Ondřej Halej vstřelil první branku. Hráči Florbalu Chomutov vedli až do času 12:51, kdy Plzeňáci srovnali – 1:1. Ve vyrovnaném výsledku se pokračovalo i ve druhé třetině, kdy Slavia Plzeň vedla 1:2, ale na 2:2 srovnal Marek Macura. Poslední třetina ale rozhodla o vítězi, kdy plzeňští hráči vstřelili tři branky, zatímco Chomutov jen jednu. Dorostenci prohráli 3:5.

S druhým plzeňským týmem si již Chomutováci poradili. Zápas sice začal lépe soupeř, který šel do vedení 0:1, což na tabuli svítilo dlouhých 28 minut. V počátku třetí třetiny dokonce šel soupeř do vedení 0:2. Pak ale naši dorostenci zamakali a vstřelili za patnáct minut neuvěřitelných pět branek. Zvítězili tak 5:2.

Dorostenci „B“ porazili Lovosice

Dorostenci svou druhou ligu odehráli v mosteckých Velebudicích, kde se utkali s Mostem a Lovosicemi. S prvním celkem se dorostenci k úspěšnému zakončení moc nedostali a prohráli 0:4. Ve druhém zápase si naopak zastříleli dost, a nakonec s Lovosicemi urvali výhru 7:6.

Mladší žáci získávali další výhry

Mladší žáci o víkendu odehráli přebor i ligu. V rámci ligy tým Florbalu Chomutov odehrál tři utkání, ze kterých si odnesl dvě výhry. Mladší žáci porazili 6:4 Děčín a 4:1 Liberec purple. V třetím zápase prohráli s Ústím white 3:5.

V přeboru se zápasů účastnili jak hráči Domečku, tak Harmonie. Florbalisté za Florbal Domeček vyhráli 8:4 s TJ Sokol Koberovy. Další dva zápasy byly méně úspěšné. S Teplicemi prohráli 2:14 a SK Dubí, 0:9. Žáci hrající za Harmonii si vedli o něco lépe, jelikož ti získali výhru 9:4 s Kadaní a remízu 9:9 s Mostem. Pouze Lomnice byla nad jejich síly a prohráli 5:12.

Přípravka Rarášci v dalších zápasech bojovala statečně

Naše nejmenší ratolesti hrály svůj turnaj v nedaleké Kadani. Rarášci tentokrát bohužel neměli den, ale přesto bojovali statečně a je radost vidět, když se radují s jakékoliv povedené věci. Prohráli s Mostem blue – 4:7, Kadaní – 4:12 a Mostem white – 4:7.