Oficiální web florbalového klubu Chomutov
14.11.2019 | Lenka Láryšová

O víkendu válely také mladší kategorie, hráli chlapci i dívky

O víkendu válely také mladší kategorie, hráli chlapci i dívky
C H O M U T O V - Kromě dospěláků a juniorů mohli diváci o víkendu zhlédnout také zápasy starších žáků, starších žákyň, elévů a elévek. Přestože to jsou kategorie, kde hráči i hráčky dělají své první krůčky a prožívají své první veliké hráčské emoce, bylo se na co dívat. Jak si vedli? Čtěte níže.

Starší žáci

Jedna část ligy starších žáků se odehrála v chomutovské hale Březenecká, kde nastoupil tým Florbal Chomutov. Hráči tohoto celku si nevedli vůbec špatně. Ze čtyř zápasů zvítězili celkem třikrát. Prvně si poradili 4:3 s Florbalem Ústí a hned vzápětí 6:1 s Dynamem Teplice. Po tomto zápase sice přišla slabá chvilka s Libercem, kdy naši hráči podlehli 0:7, ale v posledním střetu si to rozdali s Kadaní, s níž udrželi čisté skóre a zvítězili 4:0, díky čemuž si hráči udrželi pozici v prvním koši.

Druhým místem konání ligy starších žáků se stala Krupka. Zde své tři těžké zápasy odehrál Florbal Chomutove Domeček. Stateční chomutovští bojovníci v prvním duelu porazili 6:1 Jazzmany ze Žatce, pak ale narazili na silné protivníky, na které bohužel nestačili. Prohráli 3:4 s Louny a 0:8 s Teplicemi. A i přes tyto prohry si mladí florbalisté udrželi pozici v pátém koši.

Starší žákyně

Starší žákyně hráli v Podbořanech a vedly si opravdu výborně. V prvním utkání se střetly s místními podbořanskými tuleňkami, které porazily 9:2. Po tomto duelu narazily na Českou Lípu, se kterou sice prohrály, ale posléze zvítězily nad Mostem – 8:1.

Elévové a elévky

Vedle svých o něco straších kolegů hráli také naši malí elévové – Ďáblíci, Čertíci a Domeček. Kategorie elévů se odehrála v Kadani a kategorie elévek se odehrála v Podbořanech. Čertíci se utkali s Litvínovem, Kadaní a Podbořany, přičemž si z těchto zápasů odnesli jednu krásnou výhru. Týmy Čertíci a Domeček se utkaly se dvěma soupeři, a to s Litvínovem Yellow a Podbořany, jelikož třetí zápas byl vzájemný duel mezi těmito chomutovskými týmy, který skončil 0:0.

Elévky si vedly více než dobře. Ty se totiž střetly se soupeřkami z Mostu, České Lípy a Podbořan. Z těchto tří zápasů si odnesly krásné dvě výhry a jednu těsnou prohru.

Významní partneři

Hlavní partneři