Oficiální web florbalového klubu Chomutov
06.11.2011 | Redakce

Novou posilou Chomutova je Josef Náther, naopak kádr na čas opouští Marek Mimra

Novou posilou Chomutova je Josef Náther, naopak kádr na čas opouští Marek Mimra
C H O M U T O V - Příznivci druholigového týmu FbC 98 Chomutov se mohou těšit na další novou akvizici. V posledních dnech tým posílil Josef Náther. Jedenadvacetiletý univerzální hráč, schopný nastoupit v útoku i obraně, přichází na hostování do konce sezóny ze sousední Kadaně. Opačným směrem zřejmě zamíří brankář Marek Bartocha, který se v těchto dnech snaží probojovat do sestavy našeho regionálního souseda.

Nová posila: Josef Náther

Josef Náther začínal s florbalem v Chomutově, jako žák v týmu Lokomotiva Chomutova. Když se před několika lety tento oddíl spojil s družstvem Kadaně, změnil dres. V barvách kadaňských florbalistů odehrál 6 sezón. V ročníku 2008/2009 si epizodně v jednom utkání vyzkoušel první ligu mužů, jinak patřil k členům základní sestavy týmu dospělých. „Josef je výborný hráč schopný nastoupit jak v útoku, tak i v obraně, čímž opět velmi dobře zapadá do naší koncepce,“ uvádí trenér Chomutova Martin Bocian s tím, že už má prý jasno v tom, kam novou posilu zařadí: „Nastoupí v obraně. Díky tomu budeme mít výbornou šestici beků, navíc je v záloze ještě junior Michal Chytrý.“

Tým opouští: Marek Mimra

Utkání proti České Lípě bylo naopak poslední pro Marka Mimru. Bývalý elitní vítkovický útočník, který posílil chomutovské řady letos v lednu, se nějaký čas v sestavě neobjeví. Důvodem jsou pracovní povinnosti, které zkušeného forvarda nejméně na čtvrt roku odvolaly mimo republiku. „Marek pro nás hodně udělal. Jeho zkušenosti a rozvaha byly pro naše mladé hráče na střídačce i na hřišti velkou inspirací. Tímto mu za celý tým děkuji, ale zároveň věřím, že ho v budoucnu v Chomutově ještě uvidíme,“ říká trenér. Celkem v součtu loňské i letošní sezóny nastoupil v barvách FbC 98 k 12ti zápasům v nichž vstřelil 16 branek a na 7 jich nahrál.

Platinový partner

Významní partneři

Hlavní partneři