Oficiální web florbalového klubu Chomutov
17.02.2015 | Redakce, foto: Roman Dušek (www.mazlik.net)

Nejúspěšnější sportovec roku 2014: Zdeněk Burda osmý, junioři třetí v kolektivech mládeže

Nejúspěšnější sportovec roku 2014: Zdeněk Burda osmý, junioři třetí v kolektivech mládeže
C H O M U T O V - V pondělí 16. února proběhl za účasti zástupců FbC 98 Chomutov slavnostní galavečer vyhlášení výsledků ankety "Nejúspěšnější sportovec roku 2014". Během zhruba dvouhodinového programu vyhlásil moderátor Radek Šilhan výsledky v celkem sedmi kategoriích. Neztratili se ani florbal, jehož zástupci se objevili na pódiu celkem třikrát.

Kolektivy mládeže - 3. místo: junioři FbC 98 Chomutov

V loňském ročníku tým srdnatě bojoval o udržení nejvyšší soutěže. Sérii proti pražské Spartě dotáhl až do rozhodujícího pátého zápasu, ale po boji nakonec podlehl. V probíhající sezóně se opět pokouší o návrat do extraligy.

Celkové pořadí: 1. Junioři Pirátů Chomutov (hokej), 2. Mladší žákyně U14 Levhartů Chomutov (basketbal), 3. Junioři FbC 98 Chomutov (florbal)

Trenér roku - 1. místo: Martin Bocian

Hlavní trenér Chomutova, který v sezóně 2013/14 dovedl tým k vítězství ve 2. lize. V sezoně 2014/15 je v nově vytvořené Národní lize s týmem opět první a v blížícím se play off bude usilovat o další postup, tentokráte do 1. ligy.

Rozhovor s Martinem Bocianem si můžete přečíst na stránkách Chomutovského Deníku ZDE.

Celkové pořadí: 1. Martin Bocian (florbal, FbC 98 Chomutov), 2. František Filip (vzpírání, TJ VTŽ Chomutov), 3. Jakub Vrba (softball, SC 80 Beavers Chomutov)

Jednotlivci dospělí - 8. místo: Zdeněk Burda

Zdeněk Burda jako brankář předváděl v základní části výborné výkony, dle statistik je aktuálně nejlepším brankářem Národní ligy. Také díky jeho jistotě v brankovišti je Chomutov na průběžném prvním místě.

Celkové pořadí pro rok 2014: 1. Simona Baumrtová (plavání, TJ Slávie Chomutov), 2. Daniel Pokorný (kanoistika, Sportclub 80 Chomutov), 3. Artur Omarov (zápas, řecko-římský styl, Czech Wrestling Chomutov), 4. Ondřej Kaše (hokej, Piráti Chomutov), 5. Tomáš Nešuta (kickbox, SK Kosagym Kadaň), 6. Ondřej Baumrt (plavání, TJ Slávie Chomutov), 7. Jiří Nezbeda (softball, Beavers 80 Chomutov), 8. Zdeněk Burda (florbal, FbC 98 Chomutov), 9. Michaela Musilová (národní házená, SK Chomutov NH), 10. Štěpán Hřebejk (hokej, Piráti Chomutov)

Další kategorie:

Kolektivy dospělí: 1. TJ Slávie Chomutov (plavání, štafeta žen), 2. Sportclub 80 Beavers Chomutov A (softball), 3. Betis Kadaň (futsal ženy).

Jednotlivci mládež: 1. David Vopat (judo, TJ VTŽ Chomutov), 2. Ondřej Bišický (kanoistika, SC 80 Chomutov), 3. Tomáš Franta (plavání, TJ Slávie Chomutov), 4. Lukáš Kříž (vzpírání, TJ VTŽ Chomutov), 5. Babeta Dlouhá (karate-kumite, Karate klub Kadaň).

Masters: Blanka Doležalová (dračí lodě, oddíl kanoistiky Sportclub 80 Chomutov)

Sportovní hvězda Deníku: 1. Simona Baumrtová (plavání, TJ Slávie Chomutov)

Platinový partner

Významní partneři

Hlavní partneři