Oficiální web florbalového klubu Chomutov
01.04.2020 | Lenka Láryšová, Foto: Vladimír Kapuš (www.fotokapus.cz)

Se ženami v sezóně 2019/2020, aneb jaké byly jejich (ne)úspěchy

Se ženami v sezóně 2019/2020, aneb jaké byly jejich (ne)úspěchy
C H O M U T O V - Jak všichni vědí, v České republice byl vyhlášen nouzový stav, který přinesl nečekaný a hlavně předčasný konec sezóny všech sportů, včetně florbalu. Chomutovských žen se sice nijak toto rozhodnutí nedotklo, jelikož v play-off hned v prvním kole podlehly Mladé Boleslavi, ale pojďme se i v těchto nelehkých dnech poohlédnout zpět, jak si chomutovské ženy v této sezóně vedly.

Obměněný tým, včetně nových trenérů

Chomutovský ženský tým od konce předešlé sezóny byl bez trenéra, jelikož svou pozici po dvou sezónách opustil David Tauš. Nový trenér byl velikou otázkou a nabízelo se několik variant. Nakonec se této pozice ujal staronový trenér Jakub Novák a jeho asistentem se stal David Matula. Kromě této změny přišla i změna části kádru. Do týmu se vrátila například Lenka Morová a Simona Chodurová, střídavé starty z Tatranu byly povoleny Petře Malecké a na hostování přišla litvínovská Daniela Kornalíková. Tým byl také o něco omlazen, jelikož se jeho členy staly hráčky juniorského věku.

Těžký začátek sezóny a první radost z výhry

Do nové sezóny tento tým čekal těžký soupeř – Florbalová akademie Mladá Boleslav. Chomutovské florbalistky si v první třetině vedly velice dobře, přičemž soupeřkám nedovolily vstřelit jedinou branku. Posléze se ale prokázala zkušenost a Mladá Boleslav zvítězila 0:5. Přestože první zápas nebyl vůbec jednoduchý, celý tým se postupně sehrával, což mělo vliv na jeho další výkony. Radost z výhry na sebe nenechala čekat dlouho. Hned v následujícím zápase se ženský tým střetl s Turnovem a s ním si poradil jednoznačně 8:1.

Jednobrankové rozdíly

Během této sezóny těch opravdu těsný zápasů ženské zástupkyně chomutovského florbalu zažily hodně. Prvním takový duelem bylo derby s Florbalem Ústí, kdy chomutovské ženy prohrály 3:4. Zcela stejným výsledkem o dva měsíce později ženy prohrály s litvínovskými Bivojkami. I druhý zápas s Ústím skončil jednobrankovým rozdílem, jen tentokrát ve prospěch našich žen a výsledkem 6:5. Hned po tomto těsném utkání následovalo další s Rudými Dračicemi z Týna, kde ženy zvítězily 5:4. Poslední těsnou prohrou byla ta v rámci play-off s Mladou Boleslaví – 5:6.

Nejvyšší výhra a prohra chomutovských žen

Ty nejvyšší výhry ženy zaznamenaly hned dvě. V prvním případě se jednalo o listopadovém utkání v Soběslavi, kde naše ženy zvítězily 10:1.

Branky a nahrávky: 44. Juhaňáková (Dostálová) - 15. Bímová, 27. Suková B. (Bímová), 32. Schoberová (Suková T.), 36. Čiháková (Suková T.), 39. Bímová (Schoberová), 44. Čiháková (Šidlochová), 45. Chodurová, 50. Čiháková, 53. Suková T. (Schoberová), 58. Schoberová (Suková T.). Rozhodčí: Holub R., Moravec V. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 46. Střely na branku: 41:37. Průběh utkání: 0:6, 1:6, 1:10.

Druhá vysoká výhra přišla v únoru, tentokrát na domácím hřišti, kde ženy porazily Českou Lípu 11:2.

Branky a nahrávky: 7. Šidlochová (Láryšová), 14. Schoberová (Šidlochová), 24. Morová, 32. Chodurová (Ulčová), 32. Suková T. (Malecká), 38. Šidlochová (Láryšová), 47. Malecká, 53. Morová (Schoberová), 57. Morová (Bímová), 58. Šidlochová (Čiháková), 60. Čiháková (Bímová) - 30. Pavlíková, 50. Slaná A. (Gembecová). Rozhodčí: Lejba L., Karásek D. Vyloučení: 0:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 94. Střely na branku: 22:17. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 7:1, 7:2, 11:2.

Nejhorší a zároveň nejvyšší prohru ženy zažily v Praze, kde se jim nepodařilo ani jednou za 60 minut vstřelit branku do vinohradské svatyně. Zato pražské hráčky skórovaly celkem sedmkrát. Ženy tak prohrály výsledkem 0:7.

Branky a nahrávky: 3. Kisugite (Bližňáková), 12. Kutnarová (Nigrinová), 44. Kutnarová (Nigrinová), 53. Nigrinová (Dobisiková), 54. Kisugite (Hošková), 57. Kalivodová (Bartůňková), 60. Kylarová (Skalická). Rozhodčí: Fišer D., Recht L. Vyloučení: 0:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 34:17. Průběh utkání: 7:0.

Nejtěžší ženské utkání

Každé utkání je těžké, ale do předposledního zápasu základní části, které mělo veliký vliv na konečné umístěný ženského týmu v tabulce 1. ligy žen, chomutovské florbalistky vyjely do Plzně pouze v deseti lidech (9 hráček + brankářka). Přestože nebylo dost hráček na střídání, ženy se praly statečně. Nakonec prohrály 4:7.

Závěrečné statistiky

Před domácími diváky si vedly naše ženy velice dobře, jelikož z 11 domácích zápasů jich sedm dovedly do vítězného konce. Zato venku se jim zrovna dvakrát nedařilo. Z výjezdů si ženy převážně dovážely domů prohry, pouze třikrát se vracely s výhrou. V konečné tabulce skončily letos ženy na osmém místě, tedy na posledním postupovém místě. Z 22 zápasů získaly 10 výher, jednou prohrály v prodloužení, čímž získaly 31 bodů. Svým soupeřkám nastřílely 97 branek a pouze 90 branek obdržely, díky čemuž se udržely v kladných číslech.

A jak to je s hráči… Mezi lídry, tedy top 5 hráček, se z našich florbalistek dostala pouze jediná hráčka, a to brankářka Aneta Blahníková , která svým průměrem obdržených branek 4,03 skončila na pátém místě.

Bodově nejlepší hráčkou celku se s 29 kanadskými body stala Lenka Čiháková, která vstřelila 17 branek a získala 12 asistencí. Hned v závěsu se za Čihákovou udržela Veronika Bímová s 27 kanadskými body (18 + 9). V celkovém žebříčku se tyto chomutovské hráčky nachází na 23. a 30. místě.

Ženy jsou zručné i mimo hřiště

Poté, co vláda ČR vyhlásila povinnost nosit roušky všude na veřejných místech, naše ženy nelenily a sedly si za šicí stroje, popřípadě s nití a jehlou v ruce a začaly šít roušky pro sebe a své blízké. Tímto podpořily republikou kolující heslo: „Moje rouška chrání Tebe, Tvoje rouška chrání Mě!“

Významní partneři

Generální partner mužů

Hlavní partneři