Oficiální web florbalového klubu Chomutov
17.02.2021 | Redakce, foto: Tatran Střešovice, FBC Plzeň

Na střídavý start přichází ze Střešovic čtveřice juniorských mistrů světa!

Na střídavý start přichází ze Střešovic čtveřice juniorských mistrů světa!
C H O M U T O V - Letošní ročník první florbalové ligy je už čtyři měsíce přerušen a odpověď na otázku jejího restartu stále nikdo nezná. Vedení klubu proto musí ve svých plánech stále počítat s variantou, že se soutěž bude dohrávat, a to navíc ve velmi zhuštěném programu utkání. Také proto zapsal Florbal Chomutov v samém závěru přestupního období na svoji soupisku pět velmi zajímavých posil.

Kvarteto juniorských mistrů světa z Tatranu

Střídavé starty z Tatranu Střešovice má podepsána čtveřice výborných mladíků, kteří mají jedno společné. Všichni jsou juniorskými mistry světa z kanadského Halifaxu z roku 2019. V případě restartu 1. ligy by se v chomutovském dresu mohl objevit brankář Lukáš Kříž, který v letošní sezóně pravidelně nastupuje do střešovické branky v nejvyšší soutěži, dále pak produktivní obránce Pavel Sládeček (letos v Superlize 21 zápasů, 11 branek, 5 asistencí, 16 bodů), a také dvojice útočníků Dalibor Švéda a Ondřej Sádlo.


Zleva: Lukáš Kříž, Ondřej Sádlo, Pavel Sládeček, Dalibor Švéda.

Hostování plzeňského forvarda

Pátým a posledním hráčem, který před vypršením přestupního termínu posílil chomutovský celek, je dvaadvacetiletý útočník Václav Zábran. Ten dlouhodobě hájí barvy klubu FBC Plzeň v Národní lize, kde pravidelně patří k lídrům produktivity. Do Chomutova přichází na hostování do konce sezóny.

„Dokud nebudeme mít definitivní jistotu, že se první liga znovu nerozeběhne, musíme být připraveni na všechny scénáře. Nechtěli jsme nic ponechat náhodě. Víme, že by nás případně čekal nabitý program a s ohledem na tabulku jsme chtěli nejen rozšířit kádr, ale také posílit jeho kvalitu a zvýšit tím konkurenci v týmu na všech postech,“ komentuje záměr klubu hlavní trenér A týmu Martin Bocian.

Teď nezbývá než čekat, jak to s osudem druhé nejvyšší české florbalové soutěže bude. V případě jakýchkoliv novinek vás budeme neprodleně informovat.

Platinový partner

Významní partneři

Hlavní partneři