12.01.2012 | Redakce, foto: Deník/Jan Vraný

Martin Morava Sportovní hvězdou Deníku! Junioři třetím nejlepším kolektivem mládeže!

C H O M U T O V - Anketa o Nejlepšího sportovce Chomutovska za rok 2011 přinesla velká překvapení. Po loňském 2.místě dorostenců mezi kolektivy mládeže a 8.místě Daniela Fokta v kategorii dospělých byl také v letošním ročníku florbalový klub FbC 98 Chomutov výrazně vidět. Družstvo juniorů si odneslo plaketu za 3.místo. V nabité konkurenci zvučných jmen se prosadil nejproduktivnější hráč mužů Martin Morava na výborné šesté místo, navíc se stal Sportovní hvězdou Deníku!
Junioři FbC 98 Chomutov se opět po roce umístili na stupních vítězů. V kategorii mládežnických kolektivů získal tým, který letos bojuje historický postup do nejvyšší florbalové soutěže v zemi, výborné 3.místo. Byl tak oceněn za svůj dlouhodobě profesionální přístup v amatérských podmínkách.

Také v nejprestižnější kategorii dospělých jednotlivců měl letos chomutovský florbal několik želízek v ohni. Nejlépe se nakonec dařilo Martinu Moravovi, který obsadil výborné 6. místo. Mladý útočník se umístil v konkurenci takových jmen jako Jaroslava Čihařová, Artur Omarov, Lubomír Vrbenský nebo dokonce po boku profesionálních hokejistů Jíry a Hrušky. Hlasování bylo určeno z části diváky a z části sportovními redaktory.

Nebylo to však jediné ocenění pro které si na pódium došel dvacetiletý útočník. Martin Morava se totiž k velkému překvapení stal také SPORTOVNÍ HVĚZDOU DENÍKU. Tou se každoročně stává jeden z desítky nejúspěšnějších dospelých jednotlivců, kteří zvítězili v divácké anketě a získali největší počet hlasů. Absolutním vítězem se stal poprvé v historii florbalista! Velká gratulace Martinovi za vzornou reprezentaci našeho oddílu!