Oficiální web florbalového klubu Chomutov
1. LIGA MUŽŮ - 5. KOLO | DDQ Florbal Chomutov vs. BUTCHIS | ST, 17:00 | ONLINE | VIDEO
15.01.2018 | Redakce, foto: Roman Dušek (www.mazlik.net)

Marek Pačmag pomůže v závěru sezóny sousední Kadani, ženy i junioři posilují!

Marek Pačmag pomůže v závěru sezóny sousední Kadani, ženy i junioři posilují!
C H O M U T O V - V pondělí 15. ledna o půlnoci končí pro letošní florbalovou sezónu přestupní termín. A jak už bývá dobrým zvykem, Chomutovští byli v tomto čase opět velmi aktivní. Kromě již dříve avizovaného prodloužení hostování Petra Lince posilují také ženský a juniorský celek. Naopak obránce Marek Pačmag posílí pro závěr sezóny celek Kadaně, kterému se pokusí pomoci do play off Národní ligy.
Zkušený jedenatřicetiletý obránce Marek Pačmag bude zbytek sezóny hostovat v Kadani, které se pokusí pomoci poprvé v historii probojovat se mezi elitní osmičku Národní ligy západ. „Spolupráci s Kadaní vnímáme letos velmi pozitivně, proto jsme ji chtěli pomoci do play off. Marek v poslední době kvůli velkému pracovnímu a studijnímu vytížení vypadl z tréninkového procesu i zápasů. Po vzájemné dohodě jsme tedy zvolili tuto variantu,“ komentuje okolnosti hostování hlavní trenér Martin Bocian. Zároveň informoval, že se jedná o jedinou a poslední změnu v "A" týmu do konce této sezóny. „Nic dalšího v plánu nemáme.“

Posilují však ostatní elitní týmy. Nové posily vítají ženy. Ze Sparty Praha přícházejí Dominika Kratochvílová a Anna Fuková. Obě nastoupily již tento víkend v duelu s Litvínovem.

Z Kadaně přestupuje talentovaná sedmnáctiletá juniorka Daniela Pokorná, která letos bojovala o místo v extraligovém FBC Liberec.

Trenér David Tauš bude v případě potřeby moci využít také další dvě juniorky, které přicházejí do konce února na střídavé hostování z Florbal Ústí.

Příležitost vyzkoušet si ženskou extraligu dostala díky své cílevědomosti a píli Eliška Šidlochová, která formálně přestoupila do Sokola Královské Vinohrady a obratem jí byly vyřízeny střídavé starty zpět do Chomutova. Nastupovat bude prioritně na severu Čech, avšak v případě potřeby a oboustranném zájmu může díky tomu naskočit do nejvyšší soutěže v dresu pražského týmu.

Pro závěr sezóny posílil také juniorský celek hrající nejvyšší soutěž KB ligu. Na hostování do konce sezóny přichází Petr Šnejdar z DDM Teplice.

Do konce února má vyřízeno střídavé hostování hned čtveřice hráčů z Karlových Varů: Milan Skopový, Jan Skopový, Jakub Brož a Štefan Nagy. Všichni budou moci zasáhnout již do nedělní dohrávky KB ligy juniorů proti Českým Budějovicím.

Platinový partner

Významní partneři

Hlavní partneři