Oficiální web florbalového klubu Chomutov
POHÁR ČESKÉHO FLORBALU MUŽŮ - 1. utkání | DDQ Florbal Chomutov vs. FbŠ Bohemians | 4:6 | ONLINE
13.01.2022 | Lenka Láryšová, foto: V. Kapuš

Magické patnáctky, přinesou ženám štěstí v zápase s Black Angels?

Magické patnáctky, přinesou ženám štěstí v zápase s Black Angels?
C H O M U T O V - Ženám se přesunul zápas, a tak v sobotu nastoupí proti Black Angels. S tímto celkem se ženy utkaly hned na začátku sezóny a prohrály 1:5. Od tohoto zápasu ale uplynuly už dlouhé čtyři měsíce a oba týmy se posunuly dál. Ženám můžete přijít zafandit již tuto sobotu 15. ledna od 15:00 v SH Březenecká Chomutov.

Úspěchy pátého týmu tabulky - Black Angels (BA)

Black Angles je tým, který se na florbalové scéně představuje od rou 2017. Zprvu sice hrál jen ligu, kde byl systém 3+1, ale hned v následující sezóně se tyto hráčky probojovaly do pětkového florbalu ve 3. lize žen. Této soutěže se účastnily do roku 2020, pak skočily hned do 1. ligy. Zde jsou druhou sezónu, a přestože se jedná o mladý tým, v této soutěži se rozhodně za ostatními týmy nezastává.

Během prvního hracího víkendu hráčky BA zůstaly na domácí půdě, kde se hned utkaly s chomutovskými a litvínovskými florbalistkami. S prvně zmíněným celkem si hráčky poradily 5:1, ale v souboji s Bivojkami si opravdu zastřílely a zvítězily 16:1. Ke konci září se černí andělé vydali do Kutné Hory a poté na palubovku Královských Vinohrad. V těchto dvou duelech navázali na svou výbornou formu. Kutné Hoře hráčky nepovolily ani jednu branku - zvítězily 7:0 a s Vinohrady si poradily 7:2. V říjnu přišla první slabší chvilka tohoto celku. 9. a 10. října si andělské ženy poradily 4:2 a 5:2 s Českou Lípou a Turnovem. Poté narazily na Prague Tigers Nehvizdy. Souboj to byl nelítostný, ale Tygřice byly silnější a ženy z Black Angels utrpěly první porážku - 3:4. Po tomto zápase čekal na tyto hráčky další těžký soupeř, a to bývalý extraligový tým z Liberce. I zde na sebe narazily dva velmi silné a ambiciózní celky, a proto utkání šlo až do samostatných nájezdů. V těch se ale projevily zkušenosti Liberce a pražské hráčky tak odešly s jedním bodem - 6:7. Od této těsné prohry zaváhaly hráčky Black Angels již pouze jedinkrát, a to na palubovce s Plzní, s níž prohrály 1:3. Z ostatních zápasů si pak již florbalistky odnášely vždy tři body do tabulky.

Díky této produktivitě se tým Black Angels nachází na pátém místě tabulky. Za třináct zápasů posbíral tento nadějný tým 31 bodů, nastřílel 90 branek a obdržel jich 42. Nelepší hráčkou celého týmu je se svým průměrem 2,55 branek na zápas gólmanka Hana Kuchařová, která je lídrem brankařek v kategorii průměr obdržených branek. Nejproduktivnější hráčkou v poli Zuzana Kuchařová, která za 8 zápasů nastřílela 11 branek a posbírala 6 asistencí. Se stejným počtem kanadských bodů se za ní nachází Ester Janušková, jejíž bilance je 10 branek a 7 asistencí.

Platinový partner

Významní partneři

Hlavní partneři