Oficiální web florbalového klubu Chomutov
04.09.2020 | Ondřej Šarša, foto: Roman Dušek

Konečně! Chomutov odstartuje novou sezónu zápasem se Slovanem Havířov

Konečně! Chomutov odstartuje novou sezónu zápasem se Slovanem Havířov
C H O M U T O V - Po dlouhých šesti měsících se rozjede florbalový kolotoč v druhé nejvyšší tuzemské lize. Chomutov vstoupí do své čtvrté prvoligové sezóny na domácí palubovce proti havířovskému Slovanu. V posledních dvou ročnících zvládl Chomutov úvodní utkání a vykročil pravou nohou. Podaří se mu to i napotřetí? Duel prvního kola začíná v sobotu 5. září od 17:00.

Příchody a odchody Havířova

Moravskoslezský tým doznal několika změn před novou sezónou. Ze superligových Vítkovic se přemístil čtyřiatřicetiletý Lukáš Hrubý, jenž si v sezóně 2018/2019 už zahrál v první lize mužů za Petrovice. U týmu bude působit navíc jako asistent hlavního trenéra Václava Komačky. Po roční pauze se vrací do havířovského dresu Matěj Erbs, který v minulosti působil například v superligové Ostravě. Z ostravského celku přichází na střídavé starty Michal Sládek, který se stal novou posilou v tomto týdnu. Havířovský klub posílil i defenzivních řadách. Z Vítkovic přichází na střídavé starty Jan Besta a z nedalekých Petrovic se přesunul Jan Daubner. Novými tvářemi mezi tři tyčemi budou Petr Gurkovský a Daniel Buroň. Oba ve své kariéře působili také v nejvyšší lize mužů.

Velezkušený florbalový univerzál Lukáš Hrubý bude působit v havířovském Slovanu

Vystoupení Chomutova v přípravě

Chomutovská družina sehrála během letních měsíců sedm přípravných duelů, včetně pohárových utkání. Do polovina srpna byli florbalisté Chomutova stoprocentní, následně dvakrát prohráli se superligovým Libercem a Tatranem Střešovice. Nyní se mohou soustředit na sobotní vstup do nové sezóny, neboť cesta v Poháru Českého florbalu skončila v základní skupině.

Přehled výsledků Chomutova

Přípravné utkání: Kati Kadaň - HEROS Florbal Chomutov 8:18
Přípravné utkání: FBC Česká Lípa - HEROS Florbal Chomutov 2:8
Přípravné utkání: HEROS Florbal Chomutov - Kati Kadaň 9:7
Přípravné utkání: HEROS Florbal Chomutov - MFBC Leipzig (GER) 10:6
Pohár Českého florbalu: HEROS Florbal Chomutov - FBC Česká Lípa 9:8
Pohár Českého florbalu: HEROS Florbal Chomutov - FBC Liberec 4:10
Pohár Českého florbalu: Tatran Střešovice - HEROS Florbal Chomutov 14:0

Chomutovský obránce a nová tvář Josef Huňat během pohárového utkání proti České Lípě

Na utkání s rouškou

V úterý 1. září vstoupilo do platnosti nošení roušek na vnitřních hromadných akcí nad 100 lidí. Na domácích utkáních Florbalu Chomutov bude tedy vyžadováno nosit roušku, šátek či šálu přes ústa a nos. Prosím respektujte vládní opatření a děkujeme předem za spolupráci.

Platinový partner

Významní partneři

Hlavní partneři