27.02.2020 | Redakce, foto: V. Kapuš

Konec základní části. Ženy míří do Plzně a ve sportovní hale přivítají Texas

C H O M U T O V - Poslední dvě kola základní části první ligy žen. Chomutovské florbalistky nejprve v sobotu míří do Plzně, kde od 17:00 poměří síly s místní Slávií. O den později zakončí dlouhodobou část sezóny na palubovce městské sportovní haly v Chomutově, kde od 16:00 přivítají hráčky pražského Texasu. Na domácí nedělní utkání jste všichni srdečně zváni.

FBC SLAVIA FAT PIPE PLZEŇ:

Sobota 29.2. – 17:00

Ještě v loňské sezóně extraligová Plzeň se aktuálně nachází na osmém místě prvoligové tabulky a na své chomutovské soupeřky ztrácí 4 body. V prvním měření sil zvítězily hráčky Chomutova 10:3, když hned tři domácí hráčky se dokázaly dvakrát gólově prosadit – Husáková, Čiháková a Bímová. „Plzeň se prezentuje důraznou a jednoduchou hrou, před play-off to pro nás bude dobrý test. Rozhodně musíme zapomenout na výsledek z prvního zápasu a hrát od prvních minut naši hru. Plzeň nám nedá nic zadarmo, a tak k zápasu musíme přistoupit,“ říká asistent trenéra žen David Matula.

Sestava Plzně z minulého utkání:
Hráčky: Fišerová (Košařová) – Mašková, Suková, Šporová, Vostracká, Vachovcová, Bejčková, Drugdová, Lejbová, Urbanová, Přerostová, Vostrá, Košťálová
Trenér: Bejček Milan

Texas Longhorns:

Neděle 1.3. – 16:00

V prvním letošním měření sil uspěly na svém hřišti hráčky pražského Texasu. O výsledku rozhodla až třetí třetina, jelikož po čtyřiceti minutách hry platilo skóre 3:3. V posledním dějství ale skórovaly dvakrát jen domácí hráčky a zvítězily 5:3. Dvěma body se blýskla nejproduktivnější hráčka Chomutova Lenka Čiháková. „Texasu máme co vracet. Věřím ale, že si tentokrát úvod utkání pohlídáme a v domácím prostředí zvítězíme. Celkové postavení v tabulce neřešíme, na druhou stranu si ale uvědomujeme, že při zisku šesti bodů a určité konstelaci výsledků můžeme zabojovat o lepší postavení pro play-off. “

Sestava Texasu z posledního utkání:
Hráčky: Götzová – Bednářová, Zelinková, Křemenáková, Kadlecová, Blovská, Pavlicová, Knobová, Vránová, Kračunová, Černá, Šebová, Špičáková, Bašová
Trenér: Hrma Ladislav