Oficiální web florbalového klubu Chomutov
1. LIGA MUŽŮ - 16. KOLO | Heros Florbal Chomutov vs. TJ Sokol Jaroměř | 18:00 | ONLINE | VIDEO
19.07.2019 | Ondřej Šarša , foto: Roman Dušek

Ke třetímu přípravnému utkání vyráží florbalisté Chomutova do Kladna

Ke třetímu přípravnému utkání vyráží florbalisté Chomutova do Kladna
C H O M U T O V - Další prověrkou florbalistů Chomutova před začátkem nové sezóny bude přípravné utkání proti prvoligovým Kanonýrům, které je naplánováno na tuto neděli od 19:00 v kladenské SH BIOS. Stejný počet přátelských utkání má za sebou i Kladno, které během letní přestávky udělalo hned několik výrazných změn. Novým trenérem se stal Jan Pazdera a do týmu například zavítal švédský obránce Joel Ahlin.

Poslední dva týdny individuální části

Svěřencům Martina Bociana zbývají necelé dva týdny individuální letní přípravy. Na začátku srpna se mužský "A" tým sejde na výstupních testech, na které bude navazovat víkendové soustředění. Ještě než se tak stane, již tuto neděli nastoupí proti výrazně posilněnému Kladnu na jejich palubovce. O týden později vyrazí do Mostu, kde bude mít své soustředění nováček Národní ligy - FC Bučis Team.

Změna v kádru Kanonýrů

Po neúspěšně cestě za Superligou v minulé sezóně se vedení Kladna rozhodlo pro výraznou obměnu kádru během letních měsíců. Novým lodivodem se stal Jan Pazdera, který naposledy působil v superligové Mladé Boleslavi. Středočeský klub se oficiálně rozloučil s několika hráči. Před startem letní přípravy opustil tým Miroslav Mayer, Antonín Pertlík, Jan Cvrček, Matyáš Kalina, Jakub Černý a Kryštof Hartman. V průběhu společného drilu se rozhodli nepokračovat Radek Šťovíček, Jakub Pecha, Vít Bednář a Alois Burian. Trenér Jan Pazdera ukončil působení Vojtěcha Balvína, Mikuláše Pláška, Maxa Mineva a Ondřeje Richtra. Po dohodě už nebude oblékat dres kladna Útočník Miloš Tyl, který přijal pracovní nabídku od fotbalové Sparty.

Novými tvářemi Kanonýrů jsou Filip Ulmann a Joel Ahlin. Prvním zmiňovaný přichází z Tatranu Střešovic. Florbalový univerzál působil v pražském týmu 10 let a v následující sezóně bude chtít pomoct Kladnu do Superligy. Stejný cíl má i obránce Joel Ahlin. Pětadvacetiletý švéd naposledy hrál ve druhé švédské lize za Hagunda IF. V minulosti si zahrál i tři roky ve švédské superlize. Podepsaný přestup do Kladna mají i Michal Skuhrovec z Litvínova a brankář Ondřej Lupoměch, který chytal za prvoligový Start98 Praha-Kunratice.

Přípravná utkání Kladna

Stejný počet přípravných utkání jako Chomutov mají za sebou kladenští florbalisté. První prověrkou pro tým Jana Pazdery byli hráči Tatranu Střešovic, se kterým se rozešli smírně 2:2. Cenný skalp si připsali proti TJ Sokol Královské Vinohrady, které porazili 8:5.

Významní partneři

Generální partner mužů

Hlavní partneři