Oficiální web florbalového klubu Chomutov
1. LIGA MUŽŮ - 6. ZÁPAS PLAY-DOWN | DDQ Florbal Chomutov vs. TROOPERS | 3:5 | ONLINE | VIDEO
26.05.2018 | Redakce, foto: Vladimír Kapuš

Kapitán týmu Ondřej Šarša: „V závěru sezóny jsem si připadal jako v NHL!“

Kapitán týmu Ondřej Šarša: „V závěru sezóny jsem si připadal jako v NHL!“
C H O M U T O V - Poslední dvě extrémně náročné sezóny končili chomutovští florbalisté až v květnu. Obě skončily úspěchem. Loni se slavil postup do druhé nejvyšší soutěže, letos její udržení. V obou důležitých sezónách vedl mužstvo kapitán Ondřej Šarša, stálice sestavy, který od roku 2014, kdy nastupuje v mužské kategorii, nevynechal ani jeden mistrovský zápas!
Máte za sebou další dlouhou sezónu. Byla podle tebe nakonec úspěšná?
Před sezónou jsme si stanovili cíl udržet 1. ligu, což se nám podařilo, takže jí považuji za úspěšnou.

Obě předchozí sezóny jste končili až v posledním možném termínu v květnu. Jak moc náročné jsou boje o postup nebo sestup, kdy se hraje hodně zápasů v krátké době?
Obě poslední sezóny byly velmi náročné jak fyzicky, tak i psychicky. V sérii s Litvínovem jsem si připadal jako v hokejové NHL, kdy jsme hráli zápasy obden a vůbec jsme netrénovali.

Ondřej Šarša
Chomutovský odchovanec, začínal jako mladší žák
v sezóně 2008/2009. Byl v krajských výběrech dorostu,
zahrál si také nejvyšší soutěž juniorů. V posledních
letech je kapitánem "A" týmu, se kterým loni postoupil
do 1.ligy. Celkem v Chomutově odehrál 390 utkání a
nasbíral v nich na obránce úctyhodných 330 bodů.
V posledních čtyřech letech ani jednou nechyběl v sestavě!
Jak moc velký vliv na psychiku hráčů má ten náročný program bojů o udržení? Přeci jen k tomu musíte zvládat také zaměstnání...
Když hráč chce pomoci týmu, udělá pro to co nejvíce. Bylo to náročnější než minulou sezónu, vzhledem k pro nás nepochopitelnému systému play down 1. ligy.

Teď už můžeš hodnotit. Bylo náročnější hrát před rokem o postup nebo letos o záchranu?
Letošní sezóna byla podle mě o něco náročnější, zejména kvůli velkému množství zápasů. Navíc jsme věděli, že v případě sestupu z 1. ligy, by návrat zpět byl těžký.

V letošních bojích o udržení jste potkali tři různé soupeře. Která série pro tebe osobně byla nejtěžší?
Určitě série s Litvínovem. Soupeř byl velice zkušený a první dva zápasy nás jasně přejel. Po domácích zápasech jsme se zvedli a věřil jsem, že sérii vyhrajeme. Nakonec dospěla až do rozhodujícího sedmého utkání, ve kterém vyhrál Litvínov.

Přesto, že základní část neskončila vytouženým postupem do play off, mohli jste se i v závěru opřít o velkou diváckou podporu. Jak to vlastně vnímá hráč na hřišti?
V domácích zápasech nás diváci hnali a byli naším sedmým hráčem na hřišti. Atmosféra během série s Litvínovem byla opravdu skvělá. Myslím, že byla lepší, než na mnohých superligových zápasech. Když jsme nastupovali na hřiště v Litvínově, měl jsem husí kůži, jaké množství fanoušků nás přijelo podpořit. V baráži s námi jeli dokonce i do Českých Budějovic, kde nás podporovali celých 60 minut. Patří jim obrovské díky!

Jsi již neodmyslitelný kapitán týmu, který to zatím dotáhl až do 1. ligy. Myslíš, že jsi si dostatečně vědom toho, jak velkého úspěchu v historii klubu jste postupem do druhé nejvyšší soutěže dosáhli?
Určitě. V dějinách klubu už to bude navždy zapsané černé na bílém a jsem neskutečně rád, že jsem byl součástí postupového týmu. Teď je potřeba se připravit na další úspěch, ten největší.

Pociťujete oproti dřívějším rokům větší zájem případně nějaký tlak zvenčí? Větší zodpovědnost vůči klubové mládeži, fanouškům nebo partnerům?
Z mého pohledu určitě ne. Koncentruji se pouze na sebe, jelikož chci pomoct týmu svým výkonem.

Co byla první věc, kterou jsi udělal po skončení posledního zápasu?
Oddychl jsem si a byl neskutečně šťastný, že jsme poslední zápas sezóny vyhráli. Následovaly samozřejmě důkladné oslavy udržení v 1. lize.

Jak tráví pauzu po sezóně kapitán týmu? Máš teď čas na nějaké aktivity, které během sezóny nestíháš?
Dal jsem si zhruba tři týdny volna. Využil relaxace na chatě, vyčistil si hlavu v přírodě na procházce se psem a zašel si s kamarády na iontový nápoj. Teď už se připravuji na tu následující.

Už známe první posily, čeká se na jméno nového trenéra. Jaké by podle tebe měly být plány pro příští sezónu?
Určitě se probojovat do vyřazovacích bojů a dojít v play off co nejdále. Chceme sbírat zkušenosti do dalších sezón.

Kde podle tebe bude Florbal Chomutov v roce 2025?
Rád bych v té době hrál s Chomutovem Superligu. Jinak určitě špičkový klub v Ústeckém kraji, ne-li v České republice, který budou všichni obdivovat.

Platinový partner

Významní partneři

Hlavní partneři