25.01.2010 | Redakce

Junioři přehráli Děčín a vystřídali ho na čele tabulky, starší žáci nasázeli Kadani 17 branek

C H O M U T O V - Stoprocentní neděle! Heslo, které výstižně shrnuje výsledky družstev FbC 98 Chomutov. Ty nastoupily ke čtyřem zápasům a všechny skončily tříbodovým ziskem. Na juniory čekal potřetí letos turnaj okořeněný zápasem proti vedoucímu mužstvu soutěže FBC Děčín, který opět splnil očekávání kvalitního duelu. V Ústí nad Labem zase předvedli husarský kousek starší žáci, když do té doby vyrovnaný zápas s Kadaní rozhodli ve svůj prospěch deseti (!) góly během poslední třetiny.

Junioři převzali vedení ve 3.lize

Bez tří beků základní sestavy vyrazilo družstvo juniorů v sobotu do Rumburku. Chyběli Honzové Boháček a Machovec a také Michal Maštalířský. Své juniorské premiéry si tak letos odbyli Žeňa Danylec a Daniel Holý a oba přispěli k týmovým úspěchům. Po noci strávené v místním penzionu vyzvali hráči FbC 98 Chomutov od devíti hodin kvalitní celek FBC DDM Děčín, jenž celou první polovinu soutěže vedl třetiligový peloton. Chomutovští v předchozích dvou zápasech smolně prohráli. Pokud si chtěli udržet šanci na postup do 2.ligy ve svých rukou, museli naplno bodovat.

Zápas potvrdil lepší aktuální formu hráčů v černých dresech. Ti vedli na začátku třetí třetiny již 6:0, v závěru utkání polevili a dovolili soupeři dvakrát vsítit. Celkově vítězství 6:2 je v průběžném hodnocení vyneslo na první příčku. Vydobyté umístění dokázali bezezbytku potvrdit i ve druhém střetnutí, v němž zvítězili nad "béčkem" Kadaně vysoko 11:1.

Starší žáci si na UJEPu otevřeli střelnici

Palubovka ústecké univerzitní haly starším žákům v letošní sezóně zřejmě výborně svědčí. Na prvním turnaji v září zde dokázali porazit Kadaň i Litvínov a v součtu jim nastříleli 22 branek. Stejné místo, stejní soupeři, pouze o 4 měsíce později a pod vedením Jakuba Nováka.

Proti Kadani jsme nasadili kompletní tři formace. V prvních dvou třetinách byl výsledek stále velmi těsný, vedli jsme 7:6. Stažení sestavy na dvě pětky týmu v poslední části prospělo a ve třetí třetině už bylo na hřišti jen jedno mužstvo. Poměr branek ve třetí části 10:1 v náš prospěch hovoří za vše. Celkové vítězství 17:7 bylo zasloužené a podložené bojovností celého týmu. Ve druhém utkání nás čekal stále se lepšící celek Litvínova. Kvalitní a dramatické utkání plné osobních soubojů bylo tentokrát na vážkách až do samého konce. O vítězství Chomutova rozhodl necelé dvě minuty před koncem Lukáš Pacher gólem na 6:5.

Neděle 24.ledna byla stoprocentně úspěšná. Připsali jsme si plný počet 12 bodů s celkovým skóre 40:15. Pochvala patří juniorům i starším žákům...