Junioři porazili 7:4 Liberec, výborně si vedli i starší žáci a dorostenky

C H O M U T O V - Během tohoto víkendu otevřelo své dveře několik hal, přičemž hráči a hráčky Florbalu Chomutov u toho nemohli chybět. V chomutovské hale byl zahájen přebor starších žáků, hráli zde junioři A, kteří 7:4 porazili Liberec a také junioři B, kteří 6:4 porazili Roudnici. Na výjezd se vydaly tyto kategorie: dorostenky, starší žáci (liga), mladší žákyně a elévové.

Junioři A vrátili Liberci prohru

Junioři se v sobotu střetli s Libercem. V předešlém zápase prohráli 3:7, ale tentokrát bylo vše jinak. Již v první třetině šli chomutovští junioři do vedení 2:0 a v tomto skvělém výkonu pokračovali. V počátku druhé části na 3:0 navýšil Ondřej Halejhned po něm na 4:0 Vojtěch Bernas. Pak přišla první branka Liberce, ale naši hráči měli jasno. Junioři předváděli dobré nasazení a dokázali se koncentrovat až do samého konce utkání, díky čemuž zvítězili 7:4.

Junioři B získali jednu výhru a jednu prohru

I junioři B hráli doma, kde se utkali s Jabloncem a Roudnicí. V zápase s Roudnicí šli chomutovští hráči do vedení, které neudrželi dlouho. Poté se vedení vrátilo na jejich stranu, ale na konci druhé třetiny došlo ke srovnání na 4:4. Poslední třetina měla rozhodnout. Hned v počátku Chomutovští navýšili na 6:4, ale hráči Roudnice se stále snažili výsledek dorovnat, což oba týmy stálo řadu chyb, které vedly k častému vylučování. Florbal Chomutov zvítězil 6:5. Druhý zápas s Jabloncem byl složitější a bohužel junioři na své konto nepřipsali další výhru, jelikož prohráli 4:10.

Starší žáci a elévové

V rámci přeboru starší žáků zavedl Chomutov novinku, jelikož do tohoto „pětkového“ klučičího florbalu přihlásil i dívčí tým – Florbal Chomutov Girls. Tento tým se hned utkal se se svým „kolegou“, chomutovským Domečkem. Zde děvčata sice neuspěla a prohrála 0:6, ale hned potom vysokým výsledkem 18:1 porazila Litoměřice. Florbal Chomutov Domeček si i ve druhém zápase připsal výhru, a to 9:6 nad SK Štětí.

Dalšími zápasy pokračovala i liga starších žáků, kde se našim oběma týmům vedlo velice dobře. Starší žáci A udrželi první koš, jelikož porazili 6:2 DDM Dynamo Teplice a 3:2 Florbal Ústí. Ve čtvrtém koši se nacházejí starší žáci B, kteří 5:3 porazili SCC SEMILY.

Do kategorie elévů byly za chomutovský klub přihlášeny tři týmy: Florbal Chomutov Domeček, Florbal Chomutov Red a Florbal Chomutov White. Všechny týmy odehrály čtyři zápasy a vedly si obstojně. Hráči Domečku a červených získali jednu remízu, bílí si připsali jednu výhru.

Dívky a jejich úspěchy

Dorostenky v České Lípě předvedly famózní výkon. V prvním zápase se střetly s Roudnicí, kterou vyprovodily ze hřiště s výsledkem 8:0. Hned ve druhém zápase ve svých úspěších pokračovaly a 5:0 porazily Českou Lípu.

Mladší žákyně si nevedly o moc hůře a získaly dvě krásné výhry: 6:5 nad Českou Lípou blue a 8:1 Tatranem Podbořany.